Сайт нової бібліотеки Софії-Мудрості відкрився для читачів

320

Сайт нової бібліотеки Софії-Мудрості відкрився для читачів.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на Фейсбук-сторінку Міністерства культури та інформаційної політики.

«Сайт нової бібліотеки Софії-Мудрості – у відкритому доступі! Відтепер усі охочі можуть ознайомитись з електронним зібранням головних древніх і найкращих сучасних текстів про мудрість, а також об’єктів культури, які її втілюють», – повідомили у МКІП.

Читайте також: З бібліотеки Кембриджського університету зникли записні книжки Дарвіна

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко прокоментував у Телеграмі відкриття сайту цього проєкту.

«Популяризувати українську книгу надзвичайно важливо і приємно констатувати, що в Україні з’явився новий проєкт, що сповідує цю мету», – написав Ткаченко.

Глава МКІП нагадав про те, що у липні минулого року розповідав про ідею систематизувати інформацію про духовні видання України. Тоді ж обговорив це із Всеукраїнською радою церков і релігійних організацій.

«І ось, сьогодні онлайн-бібліотеку Софії-Мудрості запущено», – відзначив урядовець.

Ткаченко зазначив, що це – електронне зібрання вагомих текстів і об’єктів культури про мудрість, релігію, філософію. Від давнини до сучасності. Даний формат бібліотеки є унікальним, адже він поєднує і книги, і аудіовізуальний контент: живопис, музику, архітектуру, відео.

«Разом із Державною службою України з етнополітики та свободи совісті запрошуємо до наповнення нової бібліотеки контентом релігійні спільноти, філософів, філологів, мистецтвознавців, істориків, бібліотекарів і всіх небайдужих», – написав міністр.

Нова бібліотека Софії-Мудрості — це спільний проєкт Відкритого православного університету Святої Софії-Премудрості, Державної служби з етнополітики та свободи совісті та Національного заповідника «Софія Київська». Амбасадором проєкту виступає міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

Бібліотека акумулює текстовий та аудіовізуальний контент, який спонукає до рефлексії про мудрість, надихає вчитися мислити й любити. Вона започаткована як інклюзивний інтерактивний майданчик, покликаний об’єднати зусилля релігійних спільнот, суспільствознавців, мистецтвознавців, істориків, бібліотекарів і всіх небайдужих, сказано в повідомленні.

Leave a Reply