Михайло Веллер. Кожній свашці по ковбасці

235

Єнералов приніс головному редактору обумовлену повість. Після того, як автор пішов, головний утомлено зняв усмішку: Єнералов мав імя, мав репутацію, мав вагу, звідси випливає, що він багато чого мав, а зокрема шістдесят процентів авансу за договором.

На редколегії всі подивилися один на одного, і ті, що курили, закурили, а вже ті, що не курили, дістали валідол.

I почали редагувати. Заввідділу прози ознайомився з першим абзацем і передав рукопис редактору. У нього була окрема думка про Єнералова. Редактор не ознайомився з першим абзацем і передав рукопис практиканту. У нього була ще більш окрема думка про Єнералова. Практикант прочитав і теж зробив думку про Єнералова у безпосередній формі, яку і висловив уголос, за що йому додали рецензій на десять карбованців.

Практикант волів стати письменником: він переписав усе посвоєму.

Редактор був письменникомпочатківцем: він викреслив усіщоі щобиі прибрав дві глави, а також одного героя, аби прояснити психологічну лінію.

Завпрози був молодим письменником: він зняв кінцівку, а завязку поставив після кульмінації з метою посилити останню.

Відповідальний секретар був професійним письменником: він знизив епітети і підвищив акценти.

Заступник головного був знаним письменником: він замінив назву, посилив звучання і поправив напрям.

Машиністка не полюбляла письменників (крім одного, славного…): вона авторизувала, аби не нудьгувати, і скоротила, тому що все одно було нудно.

А головний редактор був головним редактором: він полюбляв свій журнал і знав добре, що любові без жертв не буває. Він зітхнув і понаводив глянець, хоча знав добре, що на валянок глянець не наводиться.

На редколегії всі не дивилися один на одного, і ті, що не курили, закурили, а ті, що курили, дістали валідол.

Вичитуючи гранки, Єнералов сказав, що це єдина редакція, де вміють пристойно працювати з рукописом. Коли вийшов номер, він зявився в новій дублянці і зробив головному запрошення до ресторану, а решті підніс по журналу зі зворушливою присвятою від автора. Машиністці подарував шоколадку. А практиканту нічого не подарував. У того вже практика закінчилася.

Підготував Валентин Шульга

Leave a Reply