Перше англомовне видання про мистецтво українських шістдесятників

590
Фото видання «The Art of Ukrainian Sixties» із сайту видавництва «Основи»

Видавництво «Основи» випустило книжку «The Art of Ukrainian Sixties» – перше англомовне видання, присвячене розвитку українського неофіційного мистецтва радянської доби у шістдесятих роках минулого сторіччя.

Книжка складається з п’ятнадцяти історіографічних текстів про найвидатніших митців-шістдесятників Києва, Львова, Ужгорода, Одеси й Харкова, а також понад чотирьох сотень репродукцій творів і архівних матеріалів. Чимало з них уперше з’являються на сторінках друкованого видання.

«Візуальні матеріали надані українськими музеями, сім’ями художників і приватними колекціонерами. Ретельний відбір робіт для репродукції було проведено під час консультацій з авторами статей, дослідниками окремих персоналій і музейними працівниками, які займаються відповідним періодом», – зазначено на електронному ресурсі видавництва «Основи».

Дослідження, що ввійшло до «The Art of Ukrainian Sixties», тривало понад п’ять років, і за цей час у ньому взяло участь загалом більш як двадцять шість експертів у мистецтвознавстві, колекціонерів, дослідників, митців, а також їхніх близьких. «Всі вони належать до різних поколінь, мають різні дослідницькі погляди і професійний досвід, що дає можливість побачити не тільки панораму мистецтва 60-х років, але також і певний зріз сучасного українського мистецтвознавства», – йдеться на сайті видавництва.

«The Art of Ukrainian Sixties» є першою в історії українського мистецтвознавства спробою обділити увагою незаслужено недоділену нею епоху — шістдесятим рокам ХХ століття, одному з найважливіших і водночас украй маловивчених періодів українського мистецтва. Упорядницями видання є Ольга Балашова та Лізавета Герман.

Книжка вийшла за підтримки «Stedley Art Foundation» – приватної ініціативи, чиєю місією є підтримка розвитку культурного процесу в Україні, просування українських митців та їхніх проектів, а також сприяння пожвавленню міжнародних культурних обмінів та створення позитивного іміджу вітчизняного мистецтва на світовій арт-сцені.

Leave a Reply