Усе, що ви хотіли знати про УПА – тепер в одній книзі!

315
Обкладинка монографії Івана Патриляка «Визвольна боротьба ОУН й УПА (1939-1960 рр.)». Фото – «Націоналістичний портал»

Пам’ятаю, коли в свої студентські роки писав магістерську з тематики Української повстанської армії, то буквально по дрібках збирав інформацію, якої катастрофічно бракувало. І то не дивно: тема визвольного руху 1930-50-х рр. була тоді, як модно зараз казати, «не в тренді». Доступ до інтернет-джерел був далеко не у кожного українця. Та й не так багато в ті часи було викладено з цієї тематики у всесвітню мережу.

Рятували книги – наукова та науково-публіцистична література, яку, на щастя, все-таки вдавалося дістати. Та все одно повних збірок праць українських чи закордонних істориків на тему ОУН чи УПА було обмаль.

І от зараз, майже за п’ятнадцять років, я можу впевнено сказати: нинішньому поколінню студентів та молодих науковців, які цікавляться визвольним рухом середини ХХ століття, Організацією Українських Націоналістів чи Українською Повстанської Армією, дуже пощастило. Я щиро радію за них, адже тепер є змога ознайомитися з повною інформацію про український визвольний рух. Щобільше, практично всю інформацію про діяльність українського підпілля в період з 1939 по 1960 р. ви можете знайти… в одній книзі!

Ідеться про монографію доктора історичних наук Івана Патриляка «Визвольна боротьба ОУН й УПА (1939-1960 рр.)», що вийшла друком 2020-го року у видавництві «АДЕФ-Україна».

Іван Патриляк, «Визвольна боротьба ОУН й УПА «1939-1960 рр.)»

Тепер не доведеться лізти в архіви, по пів дня шукати потрібну літературу в наукових бібліотеках чи намагатися «впіймати» жадану інформацію в інтернет-пошуковиках. Усе є в одному виданні.

Навіть якщо ви не науковець, а, наприклад, публіцист, книга однаково стане в пригоді.

Вам треба розвінчати міф російської та радянської пропаганди про буцімто «співпрацю» бандерівців з нацистами – будь ласка, відкривайте монографію «Визвольна боротьба ОУН й УПА (1939-1960 рр.)», розділ IV: тут уся фахова, але не обтяжена складними науковими термінами інформація про протистояння упівців нацистам. Доступність викладення – взагалі сильний бік праці пана Патриляка.

Ну, або ж вас цікавить інформаційно-пропагандсистька діяльність ОУН і УПА; тоді до вашої уваги – публікація Олександра Пагірі «Видавнича, публіцистична, інформативно-пропагандситська діяльність підпілля ОУН і УПА», яка так само розміщена в цій монографії.

Припустімо, ви пишете якийсь інший матеріал на тему повстанського українського руху середини ХХ століття і вам потрібна чи то статистика, чи якісь архівні світлини, чи інфографіка. Так само розгортаймо книгу «Визвольна боротьба ОУН й УПА 1939-1960 рр.)» – тут це також є.

Безперечно, серед наукового чтива про український повстанський рух ця праця є наразі однією з найповніших. Вам не обов’язково читати її всю, але я переконаний, що кожен, хто цікавиться цією тематикою, зможе знайти корисний для себе розділ.

Сергій Пархоменко-Багряний

Leave a Reply