Закарпатський театр покаже виставу за творами сучасного ромського письменника

242
Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв

В Ужгороді Закарпатський музично-драматичний театр імені братів Шерегіїв готує виставу «Чіріклі (Циганська мати)», засновану на творах сучасного ромського письменника Миколи Бурмека-Дюрі із Виноградівщини.

Про це повідомляє «Укрінформ».

Письменник, драматург, завліт Закарпатського муздрамтеатру Олександр Гаврош зазначає, що Микола Бурмек-Дюрі – перший ромський літератор Закарпаття, який почав писати  про життя своєї громади українською мовою.

«Побачили світ уже кілька його книжок, що носять переважно біографічний характер. Зокрема, “Щоденник молодого рома-мандрівника”, “Мама казали правду”. Зараз Міжнародний фонд “Відродження” вирішив підтримати постановку вистави про сучасне життя ромів Закарпаття, в якій підіймається чимало гострих тем. Зокрема, у постановці йтиметься про співжиття ромів в регіоні з українською більшістю», – цитує пана Гавроша «Укрінформ».

Вистава «Чіріклі (Циганська мати)» – моноп’єса. Головну роль в ній виконуватиме Заслужена артистка України Наталія Засухіна. Режисер – Заслужений діяч мистецтв України Анатолій Канцедайло, що приїхав на постановку з Дніпра.

За словами Олександра Гавроша, прем’єра в Закарпатському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені братів Шерегіїв запланована на початок нового театрального сезону.

Раніше ми писали, що у Львові актори оперного театру з нагоди завершення театрального сезону влаштували парад середмістям. Дійство відбулося перед оперою «Лис Микита» – останньою виставою 121-го театрального сезону.

Leave a Reply