Шевченківська премія отримала нову номінацію

100
Фото – ілюстративне, з відкритих джерел

Президент України Володимир Зеленський уніс зміни в документи, якими регулюється присудження Шевченківської премії. Відтепер окрім шести номінацій, передбачених раніше, додалася ще одна – «літературознавство і мистецтвознавство».

Про це йдеться в Указі «Питання Національної премії України імені Тараса Шевченка», що його підписав Президент.

Віднині щорічно може бути присуджено не більш як сім Національних премій.

Змінили й часові межі оприлюднення праць. Премію присуджуватимуть авторам (виконавцям) творів, опублікованих протягом останніх п’яти років (але не пізніше як за пів року до їх висунення на здобуття Премії).

Також документ визначає число авторів колективних творів-претендентів на премію. Згідно з текстом, співавторів твору може бути не більше трьох, виконавців – не більше п’яти. Не допускається включення до складу творчого колективу осіб, які не є творцями (авторами, виконавцями) твору.

Засідання Шевченківського комітету для ухвалення рішення у першому турі конкурсу дозволили проводити в режимі відеоконференції (за наявності технічних засобів).

Окрім цього, Президент доручив Кабінету Міністрів України опрацювати питання щодо збільшення розміру грошової частини Шевченківської премії, забезпечити врегулювання питань оплати праці авторитетних фахівців, експертів, які залучаються Шевченківським комітетом до рецензування творів, висунутих на здобуття Премії, а також відшкодування витрат на відрядження членів Комітету та визначених ним експертів.

Нагадаємо, раніше ми писали, що оголосили номінантів літературної премії «Смолоскип-2021».

Leave a Reply