Кандидатку не взяли на роботу через українську, а потім вибачилися

239
Фото – ілюстративне, з відкритих джерел

Активістка ГО «Відсіч» Вікторія Юхимець цього місяця поскаржилася, що її відмовилася взяти на роботу штатним психологом транспортна компанія «Columb Trade». За привід для відмови правила українськомовність пані Вікторії.

Про це пише «BBC News Україна».

Вікторія Юхимець виклала у соціальній мережі «Facebook» аудіозапис телефонної розмови з рекрутеркою фірми, яка пояснила, що причина відмови – не професійні якості шукачки, а її українськомовність.

«У нас спілкування в компанії відбувається російською. Вам буде некомфортно», – сказала працівниця «Columb Trade».

Пізніше пані Вікторія написала у соцмережі, що її попередній допис заблокували, тож вона поскаржилася на компанію знов.

За словами дівчини, співробітники компанії двічі телефонували їй, щоби вибачитися.

Знімок екрана – зі сторінки пані Вікторії у «Facebook», «BBC News Україна»

«Але це не особиста образа і, чесно кажучи, я їх [вибачень – прим. ред.] не потребую. Ця ситуація вийшла на суспільний розгляд і стосується кожного», – зазначила Юхимець. Вона висловила сподівання, що на інцидент відреагують омбудсмен Людмила Денісова та уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

17 липня компанія «Columb Trade» публічно вибачилася за інцидент на своїй сторінці у «Facebook», запевнивши, що не поділяє позиції працівниці, яка спілкувалася з Вікторією Юхимець. «Ми проукраїнська компанія та не займаємося антинаціоналізмом, – ідеться в дописі. – Вдячні всім людям, які звернули нашу увагу на цей інцидент. Без вас ми б ніколи не взнали, що такі речі відбуваються у нас під носом».

19 липня компанія повідомила, що за результатами внутрішнього розслідування звільнила HR-менеджерку, що проводила співбесіду, та опублікувала відповідний наказ. «Columb Trade» визнала, що її співробітниця порушила законодавство. Там заявили, що «колишня співробітниця дозволила собі зауваження та коментарі, неприйнятні не тільки для компанії, а й ті, що порушують українські закони».

Раніше ми повідомляли, що набули чинності норми закону про мову у сфері культури. Віднедавна, зокрема, концерти, шоу, фільми, екскурсії мають проходити українською.

Leave a Reply