В Україні запускають проєкт, присвячений Которовичу

93
Фото – «Укрінформ»

Масштабний проєкт «Maestro – Fest. Богодар Которович» з нагоди 80-річчя від дня народження скрипаля Богодара Которовича (03.07.1941 – 04.07.2009) починається в Україні.

Про це повідомила під час презентації проєкту в «Укрінформі» його засновниця – народна артистка України, піаністка та дружина славетного скрипаля Євгенія Басалаєва.

«У цьому році це великий проєкт великих заходів. Він започаткований Культурно-мистецьким благодійним фондом “Київ-Класік” за підтримки Українського культурного фонду в межах ХV Міжнародного фестивалю мистецтв “Діалоги культур”. І має на меті підтримати відзначення пам’ятної дати – 80-річчя від дня народження видатного українського скрипаля на державному рівні, актуалізацію культурної спадщини цієї знакової постаті українського та світового мистецтва для вітчизняної культури, всебічне висвітлення творчості унікального митця. Цей проєкт розкриває ще одну рису Богодара Антоновича – це робота з молоддю, виявлення талановитих музикантів і допомога в їх професійному зростанні», – відзначила Басалаєва.

Вона зазначила, що проєкт дуже насичений і включає цілу програму фестивальних заходів, присвячених постаті й творчості видатного музиканта. За її словами, завдяки УКФ почалася робота з опрацювання величезного архіву Богодара Которовича, його культурної спадщини.

«Це унікальна бібліотека – понад 650 примірників нотних збірників, це унікальні ноти самого маестро, де він виставляв свої штрихи, аплікатуру. Ми хочемо зробити сайт, присвячений цьому архіву, щоб кожен скрипаль міг подивитися, як грав великий майстер, і повчитися. Також в архіві дуже багато нот, присвячених самому Богодару Антоновичу. Відгуки, преса, фотографії, буклети, афіші з 1961 року до кінця його життя збережено нами. Найголовніше – це унікальна відеотека, це концерти Богодара Антоновича, концерти нашого творчого дуету і взагалі його творчий шлях, його інтерв’ю», – підкреслила пані Євгенія.

Вона додала, що поступово ці матеріали оприлюднюватимуться сайті, що зараз створюється й запрацює до 7 жовтня, коли відбудеться заключний захід проєкту. Також на основі архіву буде створено буклет-книгу «Богодар Которович. Шляхи незавершеної повісті» та першу серію документального фільму «Шляхи і кроки Богодара Которовича». Робота в цьому напрямку триватиме.

«Також ми запускаємо перший Міжнародний фестиваль-конкурс імені Богодара Которовича “Maestro – Fest”, який має об’єднати скрипалів, зокрема й учнів Богодара Которовича, які є не тільки в Україні, а й працюють і знані за кордоном, представляючи потужну українську школу», – повідомила ініціаторка проєкту, додавши, що в майбутньому фестиваль-конкурс має зробитися фундацією Міжнародної мистецької премії імені Богодара Которовича.

Реченець для подавання заявок на участь – до 5 вересня. Виступи переможців конкурсу й нагородження відбудуться 7 жовтня в Національній філармонії, де також пройде гала-концерт віртуозів «Maestro – Fest». У листопаді плануються концертний тур лавреатів Україною, котрий розпочнеться з Дніпра.

«Ми плануємо, що проєкт буде розвиватися і зростати, що він матиме для України велике значення, утверджуючи її імідж у світі», – наголосила Басалаєва.

Раніше «Літературна Україна онлайн» писала, що МКІП розпочало добір на конкурс молодих композиторів пам’яті Скорика. Головним завданням цього конкурсу є підтримка і промоція симфонічної творчості нової ґенерації молодих українських композиторів, збереження та розвиток традицій національної композиторської школи.

Leave a Reply