Нацрада побажала мовному омбудсмену «неухильно виконувати обов’язки»

128
Фото – ілюстративне, з відкритих джерел

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення відзначила, що не отримувала від уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя жодних звернень або актів із 16 липня щонайменше по 21-е.

Про це йдеться на сайті Нацради України з питань телебачення і радіомовлення.

«16 липня 2021 року набули чинності деякі норми Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, у яких визначено, що мовою поширення та демонстрування фільмів в Україні є державна мова. Єдиним органом, який здійснює державний контроль за застосуванням державної мови при поширенні та демонструванні фільмів в Україні, згідно з частиною шостою статті 56 згаданого Закону, є Уповноважений із захисту державної мови. […] Регулятор рішуче висловлює йому побажання успішно й неухильно виконувати обов’язки, покладені на нього Законом, реагувати безпосередньо – виробляти механізми та методологію моніторингу, застосовувати належні заходи згідно із цим Законом», – відзначає Нацрада.

Така реакція відомства – відповідь на нещодавній допис пана Кременя в соціальній мережі «Facebook», де мовний омбудсмен навів дані моніторинґу, згідно з якими шість національних телеканалів порушують закон про державну мову.

«Зі свого боку, відповідно до спільного Порядку взаємодії, в руслі співпраці Національна рада акумулює та перевіряє скарги щодо мови кіно в ефірі (минає лише шостий день вступу в дію вимог Закону) та без зволікань надсилатиме Уповноваженому для реагування в межах його компетенції, оскільки Закон про захист державної мови наділяє таким правом виключно інститут Уповноваженого», – додають у Нацраді.

Також у відомстві відзначили, що не мають публічні заяви у соціальних мережах за коректний спосіб спілкування між державними органами, «тим більше якщо вони містять неправдиву або неповну інформацію».

Раніше ми розповідали, що Тарас Кремінь звернувся до поліції через мовні скандали в Одесі та Миколаєві.

Leave a Reply