За минулий рік в Україні припинили діяльність 343 видавництва – Кремінь

102
Тарас Кремінь. Фото – «Патріот Донбасу»

Українська книга потребує постійної масштабної державної підтримки, а за підсумками минулого року в країні припинили свою діяльність 343 видавництва та 48 книгарень.

Про це повідомляє «Укрінформ», посилаючись на сторінку уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя в соціальній мережі «Facebook».

«За підсумками 2020 року припинили свою діяльність 343 видавництва та 48 книгарень. Це досить кричуща цифра. Окрім того, за даними Асоціації видавців та книгорозповсюджувачів, через кризу 2020 року галузь зменшила обсяги виробництва книжкової продукції у порівнянні з 2019-м роком за назвами на 23,3% і за сумарним накладом – на 34,3%», – відзначив Кремінь.

Він нагадав, що з 16 липня 2021 року почала діяти 26 стаття Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка регламентує використання державної мови у сфері книговидання та книгорозповсюдження.

За словами мовного омбудсмена, чітке дотримання цієї статті призведе до покращення ситуації на книжковому ринку. Частка книжкових видань державною мовою в загальній кількості назв книжкових видань, наявних у продажу в кожній книгарні або іншому закладі, що здійснює книгорозповсюдження, має становити не менше 50%.

Кремінь нагадав, що ця вимога поширюється на всі книгарні та інші заклади, що здійснюють книгорозповсюдження, крім тих, що здійснюють розповсюдження книжкових видань винятково офіційними мовами Європейського Союзу, державною мовою та/або словників та розмовників з іноземних мов, підручників з вивчення іноземних мов, а також спеціалізовані книгарні, створені для реалізації прав корінних народів, національних меншин України.

«Для української книжки зараз нелегкі часи. Але давайте не забувати, що в сучасному світі книга – це інтелектуальні інвестиції в наше майбутнє», – підкреслив пан Кремінь.

Нагадаємо, 16 липня вдієвилися певні норми закону про мову. Відтоді всі концерти, шоу-програми, культурно-мистецькі, розважальні, видовищні заходи мусять відбуватися українською. 

Leave a Reply