У Львові відбудеться презентація документального фільму «Воїн»

98
Герой України Тарас Матвіїв. Фото – «Збруч»

Цієї середи, 18 серпня, відбудеться презентація документального фільму «Воїн», присвяченого життєвому шляху Героя України Тараса Матвіїва. Фільм представить режисер Олег Василевський.

Про це повідомляє Львівська обласна державна адміністрація на своєму вебсайті.

Тарас Матвіїв народився 18 лютого 1989 на Волині, але з дитинства мешкав у Жидачеві Львівської області. Навчався у Жидачівській школі №1, закінчив факультет журналістики ЛНУ імені Івана Франка, був кореспондентом ТРК «Ера» (2011-2012) та телеканалу «TVi» (2012-2013), блоґером-дописувачем розмаїтих видань (зокрема, «Дивись.Інфо», «LB.ua», «Львівська мануфактура новин»).

Улітку 2015 року пішов добровольцем Окремої добровольчої чоти «Карпатська Січ», воював у Пісках.

З 2015 року – депутат Жидачівської райради VII скликання. Організував низку військово-патріотичних вишколів «Лицар Удеча» та кілька років творив фестиваль «Удеч-фест на Івана Купала».

Активний учасник Революції гідності у складі 3-ї сотні Самооборони Майдану. Згодом став співкоординатором «Пошукової ініціативи» (організації, що розшукувала зниклих людей під час Революції гідності), членом ГО «Українська галицька асамблея», засновником ГО «Народний легіон», активістом руху «Стоп лісоцид».

У вересні 2018 року вступив на курси лідерства НАСВ ім. Петра Сагайдачного, де дістав військове звання молодшого лейтенанта. З грудня 2019 року проходив військову службу за контрактом на посаді командира взводу у 24 ОМБр. Виконував завдання на взводному опорному пункті «Сармат».

Загинув 10 липня 2020 року, під час ворожого мінометного обстрілу позицій Об’єднаних сил поблизу с. Троїцького Попаснянського району на Луганщині.

Після прощання у Києві на Майдані Незалежності та у Львові, похований в Жидачеві. Посмертно отримав звання Героя України та орден «Золота Зірка».

Департамент комунікацій та внутрішньої політики облдержадміністрації запрошує всіх охочих на показ кінострічки, який відбудеться в залі №1 «Планети Кіно» в ТРЦ «Forum Lviv». Початок презентації – о 18:30.

Нагадаємо, Франківський драмтеатр показав «Солодку Дарусю» в Чорнобилі та в зоні ООС.

Leave a Reply