Поняття «рашизм» пропонують внести до Оксфордського та Кембриджського словників

101

Група київських креативників та активістів розпочали інформаційну кампанію #BrandNewFascism, метою якої є ввести слово «рашизм» у мовленнєве середовище, а також офіційно вписати до найповажніших світових словників  Оксфордського та Кембриджського. Про це активісти повідомляють у пресрелізі.

«Зараз ми, українці, пропонуємо внести до офіційних словників англійської мови, яка є головною мовою інтернаціонального спілкування, слово «рашизм» (eng: rashism or ruscism), щоб називати ідеологію та владний російський режим, що розпочав війну та здійснював воєнні злочини в Україні, Грузії, Чечні та Сирії, — кажуть активісти, — в останні роки найбільшою гордістю росії є перемога над фашизмом і нацизмом у Другій світовій війні.

До того ж — статус переможця є для російської влади фундаментом її самолегітимізації та самоповаги. Але сьогодні все свідчить про те, що росія XXI сторіччя за своєю ідеологією та методами ведення війни є реінкарнацією фашизму, який переродився у вигляді «рашизму».

Поняття "рашизм" пропонують внести до Оксфордського та Кембридзького словників

Фото: Пресреліз. Український телеведучий Тимур Мірошниченко теж підтримав акцію

Слово «рашизм» уже активно вживають українські журналісти, телеведучі та лідери думок. Його можна почути як у промовах Володимира Зеленського, так і побачити на сторінках New York Times у статті Тімоті Снайдера. Нещодавно у Wikipedia створили окрему сторінку для цього визначення — понад 24 мовами та з великою кількістю посилань.

Підтримати ініціативу може кожен охочий – достатньо зробити фото з плакатом на тему рашизму англійською мовою та закликами використовувати це слово, адже рашизм = новий фашизм, і поділитися цим дописом у соціальній мережі, додавши хештеги #BrandNewFascism #Rashism #Ruscism

«Саме кореспонденти вирішують, як саме описати події, що їх зараз вони транслюють із нашої країни на весь світ, та які для цього підібрати слова, що є коректним визначенням, а що — ні. Тож ми вважаємо, що почати активно вживати цей термін мають іноземні медіа, розповідаючи про конкретні прояви російського фашизму своїм читачам і підписникам, щоб усі мали чітке розуміння масштабу цього явища» — вважають активісти.

suspilne.media

Leave a Reply