Поезія війни: читання творів сучасних українських поетів, присвячені визвольній боротьбі українського народу за свою незалежність

15

4 жовтня у Національному музеї літератури України за участі Національної спілки письменників України у рамках теми «Поезія війни: читання творів сучасних українських поетів, присвячені визвольній боротьбі українського народу за свою незалежність» відбулась презентація першої поетичної збірки Наталії Савчук «DoSi».

Книга увібрала в себе тексти за понад сорок років, а також дві поеми: «Соната Я мінор для крику з оркестром» і «Пісенька про Старий Новий рік». Авторка спробувала перетворити мінливі та нетривкі настрої, емоції, відтінки внутрішнього та зовнішнього буття людини на поетичну партитуру Часу, в якому випало жити. А також у книжці широко представлена воєнна тематика.

Атмосфера в залі була творча та натхненна. Авторка згадувала, як зовсім юною писала на серветках, вільних місцях у зошиті, шматочках паперу чи розпочатому блокноті, головне – не на чистому білому аркушеві. Війна відкрила для поетки просту істину – ніколи не знаєш точно, що насправді потрібно іншим. Так прийшло рішення зібрати з написаного за пів століття цю книжку. Збірка «DoSi» для Наталії Савчук (Марченко) – про гармонію життя, неймовірну таїну знаків, музу розмислу, мудрість, любов, віру, людяність, радість буття та неминучу смерть.

Під час презентації звучала поезія у виконанні авторки та гостей, а також роздуми та рефлексії про книгу. Серед виступаючих – одеська художниця, ілюстраторка книги Лариса Дем’янишина, яка подякувала авторці за співпрацю та прочитала улюблені поезії. Зауважила, що поезія Наталії Савчук сповнена емоцій, любові, світла та болю, який кожен, хто читає, точно пропускає через себе.

Про спільну молодість, початок творчого шляху розповіла доктор філологічних наук, поетка Галина Александрова.

Глибину поезії та несподівану образність творчості Наталії Савчук відзначив поет, журналіст, перекладач Станіслав Шевченко.

Виступ докторки філологічних наук, мистецтвознавиці Лесі Генералюк був вельми змістовний, він окреслив основні творчі віхи життєпису поетки.

Усі присутні  були так захоплені поезією пані Наталії, що продовжили свою зустріч та читання поезії вже на вулиці перед входом до музею. Там звучала поезія, яка захоплювала перехожих та розширювала коло шанувальників українського слова.

Пресслужба НСПУ

попередня статтяФільм за романом «Тигролови»
наступна стаття«Музей покинутих секретів» Оксани Забужко у форматі аудіокниги — послухати можна на Радіо Культура