Про газету

«Літературна Україна» — це найстаріший український літературно-мистецький часопис, що безперервно виходить із 1927 року.

Наш часопис — один із живих символів українського відродження: на його шпальтах дебютувала плеяда письменників, які згодом тріумфально ввійшли в канон національної класики, — Ліна Костенко, Микола Вінграновський, Євген Гуцало, Іван Драч й ін.

У 1960-ті роки XX ст. газета об’єднала довкола себе літературну генерацію письменників і дисидентів, яких згодом назвали шістдесятниками.

Саме на сторінках «ЛУ» було надруковано першу програму «Народного руху України». В переломний історичний момент на зорі Незалежності «ЛУ» рішуче виступила за демократизацію та національне самовизначення.

Нині часопис динамічно розвивається й об’єднує велику письменницьку і читацьку спільноту в Україні та діаспорі. Ми пропагуємо якісну літературу, широку мистецьку інклюзію й культуру діалогу. У 2012 році часопис занесено до «Книги рекордів України».

Ми щодня працюємо над тим, щоб величезний прошарок національної літератури — від шістдесятників і вісімдесятників аж до літературних течій 1990-х — був представлений і належно проартикульований в українському публічному дискурсі.

Висвітлюючи маловідомі й замовчувані сторінки вітчизняної історії, «Літературна Україна» системно усуває прикрі лакуни на карті нашої колективної пам’яті. Важливою культурною місією часопису є також всебічне сприяння авторським дебютам.

Наша мета — освоєння й українізація світового культурного ландшафту та розширення меж українського світу.

Головний редактор: Сергій КУЛІДА.

Редакційна колегія: Володимир БАЗИЛЕВСЬКИЙ, Сергій БОРЩЕВСЬКИЙ, В’ячеслав БРЮХОВЕЦЬКИЙ, Вадим ВІТКОВСЬКИЙ, Григорій ГУСЕЙНОВ, Микола ЖУЛИНСЬКИЙ,  Микола ІВАНОВ, Дмитро ІВАНОВ, Сергій КУЛІДА, Володимир МАТВІЄНКО, Віктор МЕЛЬНИК, Павло МОВЧАН, Петро ПЕРЕБИЙНІС, Володимир ПОЛІЩУК, Анатолій СЄРИКОВ, Михайло СИДОРЖЕВСЬКИЙ, Михайло СЛАБОШПИЦЬКИЙ, Віктор ТЕРЕН, Ярослав ТКАЧІВСЬКИЙ, Олег ЧОРНОГУЗ, Юрій ЩЕРБАК.

Редактор: Тетяна ЗАТУЛИВІТЕР. Коректор: Максим ТКАЧУК. Дизайн, верстка: Оксана ЖЕНЖЕРА. Бухгалтер: Наталія СКРУТ. Секретар-референт: Олександр ГАРАЧКОВСЬКИЙ.

***

Ваша підтримка «ЛУ» є розумною інвестицією в культурну розбудову України. Наші банківські реквізити:

ТОВ “Газета “Літературна Україна””
 
ЄДРПОУ 21537661
 
IBAN 11 320478 0000026004000175126
 
відд.№215/06 АБ “Укргазбанк”

 

Долучайтеся до нашої спільноти! Оформити передплату на газету «Літературна Україна» можна за «Каталогом видань України» у будь-якому поштовому відділенні України або на цьому сайті. Наш передплатний індекс — 60974.

 

Контакти

Адреса редакції: 01010, вул. Омеляновича-Павленка, 3, м. Київ

Тел.: 093-939-1688, 098-454-8826

Ел.адреса: lit_ukraine@ukr.net