Палац Гредлів після реставрації хочуть зробити туристичною «меккою»

160

У палаці баронів Гредлів – пам’ятці архітектури місцевого значення у м. Сколе, в історичному районі Демня на Львівщині, – планують відкрити туристичний центр.

Такі плани озвучили у Львівській ОДА, інформуючи про те, що об’єкт подали на програму “Велике будівництво-2021” для відновлення, передає Укрінформ.

Зазначається, що палац передали в оренду національному природному парку “Сколівські Бескиди” на 49 років. На сьогодні будівля зачинена і потребує масштабної реставрації.

“Для виготовлення проєктно-кошторисної документації необхідно два з половиною мільйони гривень. Адже через статус будівлі перед будь-якими роботами тут мають проводити дослідження. Паралельно ми шукаємо грантодавців”, – розповів директор національного парку “Сколівські Бескиди” Василь Приндак.

Палац Гредлів площею майже 2,5 тисячі квадратних метрів має два поверхи. Палац і парк заклав барон Еугеніуш Кінскі в середині XIX століття. Саме після реконструкції тут планують облаштувати центр для туристів та перенести туди адміністрацію парку.

Читайте також: На Львівщині Перший театр відкрив сезон виставою у закинутому костелі

“З часу побудови палацу залишилася стеля у холі, також тут є автентичні сходи. Це все необхідно відновити і зберегти”, – додав Приндак.

Як зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко, від облдержадміністрації на “Велику реставрацію” на 2021 рік запропонували 24 об’єкти.

“Надалі Міністерство культури та інформаційної політики проведе конкурс і сподіваємося, що уже найближчим часом палац Гредлів та якнайбільше наших архітектурних пам’яток включать у кінцевий список на державне фінансування. Будівля має дуже вигідне розташування, поблизу є курортні міста Моршин, Трускавець, Східниця. Реставрація палацу сприятиме залученню більшої кількості туристів у цю місцевість та її подальшому розвитку”,  – зауважив Бучко.

Як нагадали у Львівській ОДА, в межах програми “Велике будівництво в культурі” із державного бюджету упродовж чотирьох років мають виділити 55 млрд гривень на реставрацію пам’яток культури та архітектури.

Leave a Reply