Речі Шевельова і Костюка передали у Харківський ЛітМузей

25

Харківський літературний музей отримає у подарунок від Української вільної академії наук у США цінні речі, пов’язані з Юрієм Шевельовим, Григорієм Костюком, Юрієм Яновським, а також «Мистецьким Українським Рухом». Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив літературознавець Євгеній Стасіневич.

Серед речей, переданих музею, — особиста чашка Юрія Шевельова, іменна картка Шевельова з конференції в Іллінойському університеті, оригінальний бланк «Мистецького Українського Руху» (МУР) з водним знаком, програмка вечора, присвяченого Юрію Яновському, та афіша-анонс двох доповідей Григорія Костюка.

В ексклюзивному коментарі Читомо Євгеній Стасіневич розповів, що спершу звернувся до директорки архіву Української академії мистецтв і наук у США Тамари Скрипки в межах роботи над післямовою до перевидання журналу «Арка». У ході роботи над архівами Юрія Шевельова і МУРу Тамара Скрипка зазначила, що доцільно було б передати артефакти, пов’язані із життям Юрія Шевельова, до Харкова.

«Працівники музею отримали ці речі з вдячністю. Пані Тамара періодично передає різним інституціям, зокрема, музею діаспори і музею періодики подібні артефакти. 2018 року вона передала Харківському ЛітМузеєві колекцію декоративних сов Юрія Володимировича. Окрім того, є навіть ідея передати величезну лапату сансев’єрію, що росла у квартирі Юрія Шевельова у Нью-Йорку (і нині досі існує), до Харкова», — додав він.

Нагадаємо, у Харкові відновили зруйновану меморіальну дошку, присвячену Юрію Шевельову.

Фото: фейсбук-сторінка Євгенія Стасіневича

Чільне зображення: фейсбук-сторінка музею

Олеся Бойко

chytomo.com

Leave a Reply