22 лютого відбулися поетичні читання «Досвітні вогні» до дня народження Лесі Українки

39

22 лютого відбулися поетичні читання «Досвітні вогні» до дня народження Лесі Українки, української поетеси, перекладачки, громадської діячки.

Модератором заходу був голова НСПУ Михайло Сидоржевський. Він розповів усім присутнім про найдраматичніші сторінки життя Лесі Українки, про її незламне бажанні самореалізації попри хворобу і те, що вона мешкала в російській імперії, яка унеможливлювала розвиток усього українського – насамперед української мови.

Заступник голови Київського організації НСПУ Борис Пономаренко зауважив, що поезія Лесі Українки сучасна навіть тепер, коли минуло вже багато років, тобто її багатогранна творчість непідвладна часу.

Відомий український поет Петро Засенко наголосив на актуальності поезії Лесі Українки, оскільки Україна і зараз продовжує свою нелегку боротьбу за незалежність. Він зазначив, що дуже важливо, щоб те світло й наснагу, яку дарує душі прочитання віршів цієї великої поетки, відчув кожен українець, якому болить доля рідної країни.

На урочистому вечорі у виконанні українських поетів прозвучали вірші Лесі Українки зі збірок «На крилах пісень», «Думи і мрії», а також твори, які друкувалися поза збірками – «Моя люба зоря ронить в серце мені…», «Сафо», «Сосна», «Остання пісня Марії Стюарт», «Татарочка», «Бахчисарай», «Хотіла б я піснею стати…», «У чорну хмару зібралася туга моя…», «Завжди терновий вінець…», «Ви щасливі, пречистії зорі…», «Жалібний марш», «На мотив з Міцкевича», «Як я люблю оці години праці…», «Дим», «Угорі так яро сяють зорі…», «Хвиля», «Полярна ніч», «Мрія далекая, мрія минулая…» та ін.

На заході прозвучали також уривки із драматичних творів поетеси, зокрема: «В катакомбах», «Камінний господар», «Осіння казка».

Письменник із Криму В’ячеслав Гук докладно розповів про кримський період життя Лесі Українки. Зокрема про перебування її в місті Саки. Він зауважив, що в окупованому Росією Криму робиться все можливе, аби українці забули назавжди, що вони українці. Найжахливіше, як зазначив письменник, руйнується пам’ять і про видатних українських митців, які або побували, або жили в Криму. Так, за його словами, у місті Саки у центральному парку стоїть пам’ятник Лесі Українці, однак він перебуває у дуже занедбаному й жалюгідному стані, тому що влада міста, перебуваючи під впливом російської окупації, байдужа до своєї української історії. І ця байдужість місцевої кримської влади вбачається не лише у випадку з пам’ятником Лесі Українці у Саках, а й, скажімо, із могилою відомого українського поета Степана Руданського в Ялті. І це величезна проблема, яку наразі вельми складно вирішити.

Вірші Лесі Українки прочитали: поет Петро Засенко, голова НСПУ і письменник Михайло Сидоржевський, поетеси Ніна Шаварська і Тетяна Фольварочна, письменник Микола Гриценко та інші.

Завершуючи захід, Михайло Сидоржевський прочитала вірш поетеси «Стояла я і слухала весну…» і зазначив, що дуже важливо в наш час наснажуватися ось такими творами, оскільки пам’ять про поета житиме поти, поки його твори хвилюють нашу душу.

Пресслужба НСПУ

попередня статтяУ бібліотеці «Свічадо» започатковано казкотерапію для дітей
наступна статтяАндрій Содомора. «Ой одна я, одна…»