На благодійний продаж виставлена колекція NFT-писанок на блокчейні Ethereum, присвячена українським містам, які протистоять російській агресії.
Напередодні Великодніх свят Міністерство культури та інформаційної політики, Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти та комунікаційна агенція «Postmen» у межах проєкту «We believe» запускають благодійний проєкт.
Це колекція NFT-писанок на блокчейні Ethereum, присвячена українським містам, які протистоять російській агресії. Кожна NFT-писанка має унікальний орнамент, притаманний відповідному регіону України.
Кількість та ціна крипто-арта залежить від рівня зруйнування міста. Наприклад, писанка Маріуполя буде представлена в одному екземплярі та буде найдорожчою, оскільки місто майже на 90% знищено.
Колекціонерам, які придбають українські NFT-писанки, пропонується поширювати їх зображення у період великодніх свят, щоби висловити підтримку Україні та познайомити якомога більше людей з українськими символами та традиціями.
До прикладу, зображення можна друкувати на футболках, сумках, посуді, використовувати на друкованій продукції: квитках, запрошеннях, буклетах тощо.
Кошти з продажу будуть перераховані у фонд при МКІП для відновлення об’єктів культурної спадщини, які постраждали під час бомбардувань українських міст: церков, музеїв, театрів, колекцій мистецтва.
«Міністерством культури та інформаційної політики вже зафіксовано близько 200 епізодів воєнних злочинів рф проти культурної спадщини в Україні. І ці дані ще не остаточні. Пошкоджено 74 об’єкти культурної спадщини, найбільше зруйновано релігійних споруд. Маємо зруйновані комплекси музеїв і заповідників, будинки культури, театри, бібліотеки. Тому все, що стосується розширення можливостей для відновлення культурної спадщини, для нас надзвичайно важливо. Адже попереду нас чекає колосальна робота», — зазначила Катерина Чуєва, заступниця Міністра культури та інформаційної політики.
Більше деталей про проєкт We believe за посиланнями:
https://we-believe.win/, https://opensea.io/collection/we-believe-win, https://twitter.com/we_believe_win
Міністерство культури та інформаційної політики України збирає інформацію щодо пошкоджень та руйнувань об’єктів культурної спадщини, вчинених російськими окупаційними військами на території України, на сайті.
Для наочної демонстрації масштабів руйнації об’єктів культурної спадщини, Український культурний фонд створив інтерактивну «Мапу культурних втрат». Відтепер усі руйнації, які російська армія нанесла українським пам’яткам, можна буде переглянути в режимі реального часу.
Марія КАТАЄВА