Україномовну літературу для військових, яких лікують у медичних закладах Тернопільщини, збирають в обласній універсальній науковій бібліотеці. Про це розповіла завідувачка відділу міського абонементу книгозбірні Віра Горошок.
За її словами, акцію назвали «Книжка – джерело води живої».
Акція «Книжка – джерело води живої». «Суспільне. Тернопіль»
Декілька книжок і два десятки листівок, які написали діти для військових, принесла до наукової бібліотеки Ірина Сказків. Вона – головна спеціалістка обласного відділу міністерства у справах ветеранів. Жінка розповідає, деякі листівки написали діти ветеранів російсько-української війни, інші – діти з регіонів, де тривають бойові дії.
«Підтримка для наших воїнів на передовій і тут, для поранених, дуже важлива, особливо, коли це щирі дитячі слова. Навіть якщо воїн візьме в руки малюночок, усміхнеться, то це вже лікувально-терапевтичний ефект», – каже Ірина Сказків.
Головна спеціалістка обласного відділу міністерства у справах ветеранів Ірина Сказків. Тарас Бурак / Суспільне
Книжки передаватимуть у кожен медичний заклад області, де лікують бійців. Про це розповів один з ініціаторів акції, психотерапевт Олег Гуковський. За його словами, у кожній лікарні планують створити літературний куток.
Збір книжок для бійців. «Суспільне. Тернопіль»
«Найголовніше, мабуть, що нам важливо врятувати, окрім життів і здоров’я, звичайно, це культура, ідентичність. І над цим треба працювати постійно. Якщо ця система добре спрацює і цей рух буде ефективний і помітний, то ми зможемо спокійно ділитися досвідом з іншими регіонами. Я думаю, що подібні акції існують, просто ми не все знаємо. І тоді буде можливість передавати нашим хлопцям, які воюють на сході, щоб вони формували свої власні маленькі бібліотечки і несли знання на схід, південь, північ», – розповідає психотерапевт.
Психотерапевт Олег Гуковський. Тарас Бурак / Суспільне
За словами завідувачки відділу міського абонементу книгозбірні Віри Горошок, акція безстрокова. Книжки у медзаклади області передаватимуть одразу після того, як тільки їх приноситимуть у бібліотеку.
Завідувачка відділу міського абонементу бібліотеки Віра Горошок. «Суспільне. Тернопіль»
«На сьогодні ми маємо понад 70 книжок, причому це не тільки художня література. Це є різногалузева література, зокрема, книжки з психології, а також на релігійну тематику. Тобто, є різні притчі та мотиваційна література. Я думаю, це все те, що стане у потребі пораненим військовим чи тим, які вже на реабілітації», – каже Віра Горошок.
Збір книжок для бійців. «Суспільне. Тернопіль»