Книгу «Весна озброєна» представили у Кропивницькому

159

25 серпня у Кропивницькому презентували антологію воєнної лірики «Весна озброєна». Це особливе видання побачило світ на початку місяця у столичному видавництві «Ліра-К» і вміщує поезії авторів з усіх куточків нашої країни — від нині тимчасово захоплених земель Харківщини, Луганщини, Донбасу і південних степів до обпалених війною Слобожанщини, Полісся і далі — до західних територій. Є також твори представників європейських країн. Усього в книзі — 142 імені, близько 30 з яких мешкають на Кропивниччині. Упорядником і літературним редактором збірки є голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський.

Ініціаторами заходу виступили Кіровоградська обласна організація НСПУ та Кіровоградський обласний краєзнавчий музей, де й відбулася презентація «Весни озброєної».

Голова Кіровоградської обласної організації НСПУ Надія Гармазій

Присутні ділилися враженнями про те, як пережили перші тижні війни, що відчували, як і про що писали свої твори. Щемливі особисті історії, читання віршів, сподівання на перемогу — цими мотивами була пронизана поетична зустріч.

Під час цієї атмосферної розмови про такі важливі для кожного з присутніх і загалом для всієї України речі можна було послухати виступи поетів, чиї твори ввійшли до книги «Весна озброєна»: Антоніни Царук, Ольги Полевіної, Олени Трибуцької, Павла Чорного, Броніслава Куманського, Наталії Бідненко, Любові Єременко, Сергія Гейка, Надії Гармазій.

Ольга Полевіна

«Весна озброєна» — це своєрідний літопис новітньої боротьби українців за свободу, літопис бурхливого і драматичного часу, в якому живемо нині. Часу, який, на переконання упорядника книги, визначатиме розвиток подій в Україні й світі на десятиліття вперед. А може, й на століття.

Павло Чорний

На згадку про презентацію цієї особливої антології поети передали на зберігання до фондів Кіровоградського обласного краєзнавчого музею примірник «Весни озброєної», а директорка закладу Ірина Смаглюк висловила побажання, щоб якомога швидше від обговорення книг воєнної лірики ми перешли до книг про нашу перемогу.

litgazeta.com.ua

попередня статтяМузей «Сколівщина» поповнив книжковий фонд цінними виданнями
наступна статтяВільям Волак: «Поети мусять викривати ці воєнні злочини!»