Автори «Весни озброєної» та «Поезії без укриття» завітали до Новоукраїнки

200

27 серпня автори антивоєнних антологій «Весна озброєна» та «Поезія без укриття» відвідали м. Новоукраїнка. Під час цього літературного десанту поети представили мешканцям міста ці особливі видання. До складу творчої делегації увійшли: голова Кіровоградського обласного осередку НСПУ, упорядниця книги «Поезія без укриття» Надія Гармазій, поети й журналісти Роман Любарський, Василь Левицький, Катерина Нікітченко-Книженко, історик і поет Сергій Гейко.

Захід відбувся у Центральній міській бібліотеці і розпочався з вітального слова директора книгозбірні Валентини Черкашиної. У своєму виступі пані Валентина наголосила на тому, як важливо у наш непростий час видавати такі книги і йти з ними до читачів, адже така поезія вкотре нагадує, що слово – це зброя.

Поети представили присутнім обидва видання, зачитавши власні твори і твори своїх колег.

Як наголосила Надія Гармазій, обидві книги – ніби посестри, адже одна доповнює іншу й дає змогу більш глибоко відчути весь драматизм нашої воєнної дійсності.

«Поезія без укриття» побачила світ у видавництві «Discursus» (Івано-Франківськ) й налічує 70 авторів, твори яких писалися переважно впродовж першого місяця повномасштабної війни. «Весна озброєна» вийшла у столичному видавництві «Ліра-К» на початку серпня і містить 142 імені. Її упорядником є голова НСПУ Михайло Сидоржевський. Хронологічно ця книга презентує більш ширший відрізок часу. В обох книгах відбито хроніку нашого воєнного життя і боротьби у слові.

Під час зустрічі були присутні й представники літературного об’єднання м. Новоукраїнка «Ранок», які також зачитали свої твори. Особливо зворушливим став виступ його голови Олександра Антоненка. Також до заходу долучилися начальниця управління культури і туризму виконавчого комітету новоукраїнської міської ради Леся Талько, яка в своєму виступі зазначила, що вірші, прочитані з обох книг, повертають нас у ті дні, коли почалася війна і що дуже важливо усвідомлювати, що в таких поезіях – наша історія.

Цікаву екскурсію Краєзнавчим музеєм для літераторів провів його директор Микола Гаращенко.

На згадку про цей літературний десант поети подарували бібліотеці та її читачам «Поезію без укриття» та «Весну озброєну».

litgazeta.com.ua

попередня статтяТенета для читача
наступна статтяЛітература воєнного часу: як видавництва працюють після 24 лютого