Письменники з надією дивляться в майбутнє, вірять у перемогу
101
Щороку, від часів Ірини Вільде, у приміщенні Львівської письменницької спільноти літератори гуртуються наприкінці грудня, щоби відзначити «Останню сторінку» — захід, що уособлює останній листок книжки, останній день року, і підбивають підсумки, чим і для кого були знаменні дванадцять місяців. Цьогоріч брати й посестри по перу зустрілися знову, і не було б нічого дивного, якби цій зустрічі не передували два роки перерви: минулоріч і позаминулого разу через карантин, спричинений ковідом та внутрішні перипетії письменницькі зібрання були скасовані.
Утім, якщо письменникам можна заборонити бачитись, то продовжувати творити їм — ні. Про це засвідчив довгий список, із якого керівник Львівської обласної організації НСПУ Олесь Дяк зачитав перелік книжок прози, поезії, есеїстики, гумору, казок, праць із літературознавства, краєзнавства; нагород, премій за визначні здобутки в літературі: обласна премія в номінації «Проза» імені Богдана Лепкого (її отримав Юрій Грешко), «Поезія» імені Маркіяна Шашкевича (Любов Проць), «Публіцистика» імені В’ячеслава Чорновола (Степан Лепех) – (уперше така кількість лауреатів цієї премії за всю історію існування «Львівської Слави»), премія за переклади імені Романа Гамади (Микола Ільницький), Міжнародний літературний конкурс рукописів прози «Крилатий Лев» (Леся Бернакевич за детективний роман «Якщо я буду добрим чоловіком, то стану поганим сином», Оксана Лозова за збірку новел «Не бійся»), премія патріотичної поезії імені Катерини Мандрик-Куйбіди» (Оксана Лозова, Петро Шкраб’юк, Ганна Вівчар), премія імені В’ячеслава Чорновола та премія імені Героя України Степана Бандери (Олег Романчук), премія імені Григорія Сковороди ( Василь Лило та Святослав Максимчук), імені Пантелеймона Куліша (Зиновій Суходуб) і багато інших. Це засвідчує, що письменники не сиділи, склавши руки. Крім того, Олесь Дяк розповів про знакові творчі вечори, проєкти і благочинні заходи, які були зреалізовані спільними діями нашої спільноти та Благодійного Фонду «Святої Марії-Магдалини».
Також цього року Управа Львівської письменницької організації на чолі з Олесем Дяком узяла на себе нелегку ношу – видання п’яти номерів газети «Літературна Україна», бо її керівництво, рятуючись від рашистів із Бучі й Ірпеня, опинилося далеко від рідних місць, а то й на чужині. І нещодавно з Києва прибув Диплом Міжнародної премії «Друг літератури», яким нагороджено Олеся Дяка за визначний внесок у літературу та видання Львівських випусків «Літературної України» в умовах війни.
До новинок належить і започаткована цьогоріч Почесна відзнака «Обличчя Спілки», якої удостоївся Юрій Грешко.
До важливих досягнень належить і фейсбучна група» Львівська письменницька організація»: виникнувши два з половиною роки тому, вона збільшилася до 1040 учасників.
Словом, письменники з надією дивляться в майбутнє, вірять у перемогу, чого їм і побажав дитячий колектив «Горгани», виступом яких розпочалася «Остання сторінка» і які завітали заколядувати й защедрувати творчій спільноті.