Білорусь – у лідерках за кількістю ув’язнених журналістів у світі

58

Більша частина ув’язнених представників ЗМІ припадає на п’ять країн – держав із диктаторським чи тоталітарним режимом. Про це повідомили організації «Репортери без кордонів» (RSF) та «Комітет захисту журналістів» (CPJ).

За підрахунками «Репортерів без кордонів», у світі за ґратами перебувають 533 журналісти, що на 13,4% більше, ніж у 2021 році. Одна з тенденцій минулого року, яку виділили експерти, – рекордна кількість ув’язнених жінок-журналісток: таких було 78, на третину більше, ніж роком раніше.

«Комітет із захисту журналістів» повідомляє інші дані –  про 363 ув’язнених представників ЗМІ – на 20% більше, ніж у 2021 році. Правозахисники зазначають, що це рекордна цифра за 30 років.

П’ятірка країн-лідерів за кількістю ув’язнених журналістів у організацій практично ідентична: більша частина журналістів утримуються в Ірані, Китаї, М’янмі, Туреччині/В’єтнамі та Білорусі.

За даними RSF, у Китаї у в’язниці перебуває 110 журналістів, у М’янмі – 62, в Ірані – 47 (ще у 2021 році країни не було у рейтингу), у В’єтнамі – 39, у Білорусі – 31.

CPJ дає такі цифри: в Ірані 62 журналісти за ґратами, у Китаї – 43, у М’янмі – 42, у Туреччині – 40, у Білорусі – 26.

Крім того, за інформацією «Комітету із захисту журналістів», по 21 ув’язненому журналісту у Єгипті та В’єтнамі, 19 – у росії, 16 – в Еритреї, 11 – у Саудівській Аравії.

Як відомо, Читомо спільно з Українським ПЕН реалізовує проєкт Люди з порожніх стільців, про ув’язнених журналістів.

Нагадаємо, спільно з  Українським ПЕН Читомо реалізовує спецпроєкт «Слова і кулі» / Words and Bullets, мета якого розповісти про журналістів і письменників на війні.

Інфографіка: «Слово і діло»

chytomo.com

попередня статтяУ Києві відкрили виставку до 85-річчя Василя Стуса
наступна статтяПісля прем’єри фільму «Щедрик» у Варшаві відмовилися від фестивалю російського кіно