В Україні видали книгу про політичні графіті та вуличне мистецтво

30

Книга «Зображення незгоди: політичні графіті та вуличне мистецтво постсоціалістичного переходу» словенсього професора Миті Великоні вийшла у видавництві «Гельветика».

Автор предметно досліджує політичні графіті, що залишали митці та активісти у постсоціалістичних Балканах і в Центральній Європі. У книзі Митя Великоня звертає увагу на графіті як форму підривного політичного інструменту.

Про свою книгу він говорить: «Незважаючи на зростаючу глобальну цифровізацію, графіті залишаються повсюдними і популярними, надаючи всього за допомогою декількох слів або зображень яскраве візуальне уявлення про культурні умови, соціальну динаміку та владні структури в суспільстві і викликаючи різні реакції. Використовуючи якісні та кількісні методи, а також докладний міждисциплінарний аналіз «патріотичних», ультраправих, футбольно-фанатських, ностальгічних і шовіністських графіті та стріт-арту, досліджується, чому і ким графіті використовуються як політичні засоби масової інформації та для/проти кого вони спрямовані. У книзі теоретизуються дискусії про політичні графіті та вуличне мистецтво з метою продемонструвати різні методологічні підходи з чотирьох поглядів: контекст, автор, власне робота й аудиторія».

«Великоня тлумачив ландшафти посткомуністичних суспільств, позиціонуючи себе не вище, а нижче: з повсякденності, з її маргінальних, субкультурних околиць. Таким чином, він відхиляє і спростовує важку, ієрархічну, маскулінну, войовничу, «державну» версію нещодавніх історичних подій. Він один із найбільш творчих, винахідливих і дивовижних «читачів» сучасних центральноєвропейських і балканських ідеологічних констеляцій», – говорить про цю книгу Дубравка Угрешич, авторка книг «Культура брехні» та «Міністерство болю».

Митя Великоня – доктор філософії, професор культурології та керівник Центру культурологічних і релігієзнавчих досліджень на факультеті соціальних наук Люблянського університету у Словенії.

suspilne.media

попередня статтяКоломияни вшанували 162-гу річницю перепоховання Тараса Шевченка
наступна статтяУ Каневі відбулося Міжнародне Шевченківське літературно-мистецьке свято «В сім’ї вольній, новій» (фото, відео)