Антоніна Тимченко стала лауреаткою поетичної премії імені Галини Плюти-Гук за 2024 рік

37

Цьогоріч на поетичну премію імені Галини Плюти-Гук було подано 19 зголошень. Пропозиції надійшли з різних куточків України, а також із-за кордону – як від знаних українських поетів, так і від поетів-початківців.

Журі дійшло згоди, що лауреаткою поетичної премії імені Галини Плюти-Гук за 2024 рік у номінації «Філософська поезія» стала Антоніна Тимченко (м. Харків) за поетичну книжку «Мис доброї надії».

Члени журі:

Анна Багряна (Болгарія):

«Антоніна Тимченко – увічнює Харків у слові: славетний і незламний. Її поезія – це червона стрічка любові й чорна стрічка печалі, сплетені воєдино. Її думка тягнеться до неозорих поетичних висот і обрамлена потужним і натхненним словом».

Дмитро Чистяк (Україна): 

«Англійсько-українське видання поезій «Мис доброї надії» Антоніни Тимченко – щира, зболена, але звернута до світла лірична сповідь у переступний час випробувань. Оприявлення справжніх цінностей і внутрішніх сил космізує довколишній хаос і наснажує читача для боротьби і любові, і в цьому – надзвичайно органічна цінність авторської збірки».

Світлана Лавочкіна (Німеччина):

«Стримані і пристрасні строфи «Мису доброї надії» є поетичним відбиттям сьогоденного Харкова. Ці вірші нагадали мені цикл картин Жуана Мірó «На білому тлі», які він створив під час Другої світової війни».

Леся Олендій (Італія):

«З-поміж поезій, надісланих на конкурс імені Галини Плюти-Гук, вірші Антоніни Тимченко вирізняються своєю мозаїчністю і пахнуть «як горобеня у гнізді, в затишному піддашші…». Її книжка «Мис доброї надії» – як пишна українська вишиванка. У ній – плетиво історії України, відображеної в історії родини, сьогодення у моменті Тут і Зараз крізь призму війни, почуття жінки до чоловіка, любов до світу, що оточує. І присутність Бога як твердині Духу, яка допомагає переживати земні миті у їхньому різноманітному забарвленні. А болить у її рядках рідна Україна, до якої серце харків’янки тягнеться звіддаля…».

Журі вітає Антоніну Тимченко з перемогою і зичить їй нових творчих летів!

Я щиро вдячний членам журі за увагу до цього конкурсу, а також «Українській літературній газеті» за інформаційну підтримку.

Голова журі В’ячеслав Гук

25 вересня, 2024 р., Київ.

Нагадаємо,  лауреатами цієї премії вже стали – Наталія Бельченко (Київ), Роксолана Жаркова (Львів), Надія Гармазій (Кропивницький) та  Ірена Яніцька (м. Червоноград, Львівська обл.).

nspu.com.ua

попередня статтяТриває прийом творів на здобуття премії імені Лесі Українки
наступна статтяПерші переклади давньоєгипетських творів, здійснені Іваном Франком та Лесею Українкою, перевидано: коментар