Росіяни знищили майже 1000 бібліотек, тому українців закликають долучитися до відновлення знищених бібліотечних фондів

5

За час після початку повномасштабного вторгнення росіяни знищили (або пошкодили) майже тисячу бібліотек, а разом із ними понад 200 мільйонів книжок. Тому українців закликали долучитися до проєкту, який передбачає збір українськомовних книжок для поповнення фондів.

Про це заявив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

30 вересня в Україні відзначають Всеукраїнський день бібліотек. У цей день Кремінь закликав українців долучитися до відновлення знищених бібліотечних фондів.

«Спустошені росіянами заклади культури та освіти потребують художньої, навчальної, історичної літератури. Наша мета — максимально поновити бібліотечні фонди та утвердити це як пріоритет держави», — заявив він.

За його словами, росіяни за час із лютого 2022 року пошкодили або повністю знищили майже тисячу бібліотек. А це призвело до того, що з їхніх фондів було втрачено понад 200 мільйонів книжок.

Саме тому Кремінь ініціював проєкт «Вільні читають українською!», у межах якого наповнюватимуть фонди бібліотек у Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Донецькій, Луганській, Харківській та Сумській областях.

Він також закликав долучатися до проєкту усіх охочих — збирають нові (або в хорошому стані) книги українською мовою, видані після 1990-х років.

«Окрема подяка тим бібліотекам, які долучились до розбудови мережі курсів з опанування української мови. Створюючи кращі умови для розвитку, всебічного функціонування та популяризації української мови як державної, ми зміцнюємо нашу єдність та посилюємо національну безпеку», — додає Кремінь.

Раніше мережа Vivat оголосила, що з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек відкриває збір книжок для оновлення фондів Холодногірської бібліотеки в Харкові, яку влітку 2024 року затопило.

Акція триватиме з 30 вересня до 13 жовтня 2024 року. Принести примірники можна до усіх книгарень Vivat. Крім того, книжки можна приносити до харківської кав’ярні «ЛяТюШо».

Поліна Горлач

suspilne.media

попередня статтяОлеся Ісаюк. «Сатанів»: белетристика за науковими даними
наступна стаття«І повіє огонь новий з Холодного Яру». Історія письменника, повстанця й подвійного шпигуна Юрія Горліса-Горського