Темою нового випуску часопису Irish Pages, який виходить кожні два роки в Ірландії, стала Україна. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила журналістка і членкиня команди видавництва Kovyla Publishing Наталя Корнієнко.
Під обкладинкою випуску під назвою “War in Europe” зібрали тексти українських, ірландських, британських та американських авторів.
Зокрема, в журналі опубліковані вірші Сергія Жадана, Галини Крук, Остапа Сливинського, Ії Ківи, Юлії Мусаковської, Мар’яни Савки, американської поетки Каролін Форше, ірландського поета Кірана О’Рорка, ірландської поетки Мої Кенон, а також есеї Юрія Андруховича, Оксани Забужко, Сергія Плохія, Артема Чеха, Тетяни Огаркової і Володимира Єрмоленка, американського історика Тімоті Снайдера, американської професорки літератури Амелії Ґласер, ірландсько-валлійського журналіста та письменник британського походження Еда Вуллямі та інших.
Окрім того, на запрошення гостьового редактора видання, американського письменника українського походження Аскольда Мельничука Наталя Корнієнко написала есей, в якому поділилися досвідом біженства з України до Ірландії.
Номер доповнений добірками документальних фото ірландсько-американського фотографа Патріка Бресліна “Ukraine: A Love Story” та репродукцій картин українських художників під назвою “Don’t Close Your Eyes”.
«Ірландія є природним союзником усіх країн, які беруть участь у антиколоніальних битвах. Сама назва, запропонована Крісом (головним редактором журналу Irish Pages) – “Війна в Європі”, одразу задала потрібний тон. Не чекаючи на Брюссель, Кріс виконав бажання України, яке коштувало їй величезних людських та матеріальних втрат – членство в Європейському Союзі. Саме заради цього українці повстали проти колишнього президента Віктора Януковича і саме через це вони тепер жорстоко потерпають від Росії. Сотні тисяч загинули, міста зрівняні з землею. А щойно я дізнався, що найвідоміший український поет Сергій Жадан планує у свої 50 вступити у Нацгвардію», – ідеться у вступному есеї Аскольда Мельничука.
Придбати випуск “War in Europe” можна на сайті Irish Pages або на Amazon.
Як повідомлялося, раніше німецький журнал Slanted присвятив випуск українській культурі.
Читайте також: Французький журнал L’Obs присвятив випуск Україні. У ньому — голоси письменників
Зображення надані Наталією Корнієнко.