Гонкурівську премію виграв письменник алжирського походження Камель Дауд

11

Гонкурівську премію з літератури, яку прийнято вважати найпрестижнішою у світі, виграв алжирський франкомовний письменник Камель Дауд за роман «Гурії».

Про це в понеділок оголосило спеціальне гонкурівське журі, що зібралося у паризькому ресторані Drouant, передає Укрінформ із посиланням на Le Figaro.

«122 Гонкурівську премію присудили у першому турі Камелю Дауду за роман «Гурії», — оголосив голова академічного журі Філіп Клодель перед численними медіа, які зібрались біля ресторану, де щороку називають ім’я лавреата.

Сам автор — Камель Дауд — написав у своєму профілі в соцмережі Х, що перемогу присвячує своїм батькам: «Це твоя мрія, оплачена твоїми роками життя. Моєму покійному батькові. Моїй мамі, яка ще жива, але нічого не пам’ятає. Немає слів, щоб віддячити вам».

Журналіст за фахом, Дауд народився 1970 року в Мостаганемі, Алжир, але був змушений переїхати до Франції через переслідування і погрози з боку ісламістів.

Роман «Гурії» — це історія алжирської дівчинки Оби, жертви громадянської війни, що тривала в Алжирі із 1992 по 2002 рік. Через поранення вона не може говорити, тому змушена жити наодинці зі своїми гіркими думками. Оба переживає і нещодавні події, і відгомін війни 1950-х.

Читайте також: ВВС Україна визначила Довгі списки премії Книга року-2024

Книга заборонена в Алжирі, оскільки роман суперечить статті Хартії миру й національного примирення, яка забороняє роз’ятрювати «рани національної трагедії» — вираз, що стосується подій, в якій ісламістські угруповання протистояли алжирській армії, внаслідок чого за десять років загинули від 60 до 200 тисяч осіб, а тисячі зникли безвісти.

Купити книги-бестселери онлайн

Як повідомляв Укрінформ, стали відомі фіналісти Гонкурівської премії із літератури. У цьогорічний шортлист Гонкурівської премії з літератури увійшли романи Сандрін Коллетт «Мадлен на світанку», Камель Дауд «Гурії», Гаель Фей «Жакаранда» та Елен Годі «Архіпелаги».

Фото: ©Faycal Rezkallah pour JA

ukrinform.ua

попередня статтяУкраїнські видавці знову відвідують ярмарок у Шарджі
наступна статтяУ Національному музеї літератури України спільно з видавництвом «Ярославів Вал» відбулась презентація двокнижжя Богдана Гориня «Під ковпаком окупантів»