Письменники Дніпра: «Ми пам’ятаємо!»

5

Плідна співпраця склалася поміж Дніпропетровською обласною організацією НСПУ та Центральною міською бібліотекою – м. Дніпро. У другу роковину ракетного удару по Дніпру – 14 січня – у стінах ЦМБ відбулася змістовна і зацікавлена зустріч авторів збірника «Чи бачать небеса котів», переважно членів спілчанської когорти, з читацьким активом.

Невтомна та інтерактивна Еліна Заржицька, яка у співпраці з Ольгою Полевіною (м. Кропивницький) була однією з ініціаторок підготовки цього видання, постаралася з організацією імпрези за підтримки господарів локації й такої ж працелюбної очільниці закладу Юлії Бардукової.

Присутні зустрілись із дніпровськими письменниками – співавторами спільної повісті: Фіделем Сухоносом, Володимиром Кільченським, Оленою Швець-Васіною, Євгеном Безусом, Євгенією Яворською, Людмилою Сердюковською, Валентиною Пустовою. Свої привітання учасникам заходу надіслали Ольга Полевіна (м. Кропивницький), Ярина Коваль і Любов Долик (м. Львів), Тетяна Череп-Пероганич (м. Київ), Любов Купцова (м. Одеса).

Співавторка проєкту зі створення книги Еліна Заржицька розказала, що до роботи над текстами було залучено 10 дніпропетровських авторів, 9 – з Кіровоградської області, а також із таких міст, як Запоріжжя, Харків, Миколаїв, Одеса, Львів, Київ, а також із-за кордону, як-от Оксана Маковець зі США та Сергій Коловоротний з Польщі.

Долучені до проєкту одностайно дякували видавництву «Богдан» (м. Тернопіль) за підтримку ініціативи й видання книги, яка віднині навічно залишиться історично значимою згадкою очевидців про звірства східного сусіда.

У залі не було байдужих. Присутні плакали, слухаючи розповіді про реальні факти, які використовували письменники під час роботи над текстами.

«Чи бачать небеса котів» – книга, яка змушує нас зупинитись і поглиблено задуматися про життя, смерть, трагедію та надію. Збірка історій від 36 авторів, кожна з яких розповідає про ту чи іншу квартиру в багатоповерховому будинку, що став жертвою ракетного удару, вражає своєю емоційною потужністю та глибиною почуттів. Цей день пам’ятають усі дніпряни. Бо уламки ракети й досі в наших серцях. А все місто тоді було: Перемога, 118.

Проте книгу мистецька громада презентує не як опис поодинокого випадка. Це – Реквієм за ВСІМА мирними українцями, загиблими від рук і діянь жорстоких агресорів.

Пресслужба ДОО НСПУ

попередня статтяОбстріл Банкової 1 січня: українців просять допомогти з ремонтом Будинку письменників
наступна статтяОголошується конкурс на здобуття літературної премії імені Марії Морозенко