У Дніпрі презентували книгу спогадів Валентина Кохна про своє дитинство у період Голодомору

7

Серед письменників Січеславщини, безперечно, бібліотека української діаспори імені Джона Маккейна у Дніпрі є дуже популярною. Постійна співпраця приносить гарні результати. Так, за ініціативи ДОО НСПУ, у стінах книгозбірні відбулася презентація книги спогадів Валентина Кохна «З лебединської стежки – у далекий світ». Цінне видання побачило світ завдяки шляхетній праці Благодійного фонду «Спадок Гетьманщини».

Для мене ця подія мала певний сентимент, адже я особисто був знайомий із добродієм Валентином Кохном, відвідував його на Флориді, довгі роки листувався та співробітничав на шпальтах часопису «Бористен».

Гарною також була участь онлайн в імпрезі представників славного козацького Конотопа. Власне, основу Благодійного фонду «Спадок Гетьманщини» складають конотопці, включно із його засновником Євгеном Суром, що так само не може не радувати. Адже добрі й важливі справи мають творитися не лише у столиці.

Патріотичне і змістовне слово прозвучало з Конотопу з уст Аліни Іващенко, заступниці голови правління Благодійного фонду «Спадок Гетьманщини», Тетяни Радко, викладачки класичного коледжу СумДУ, керівниці музею історії навчального закладу, координаторки громадської ініціативи «Я волонтер» та Віталія Хоменка, кандидата історичних наук, викладача історії ВСП «Конотопський індустріально-педагогічний фаховий коледж СумДУ».

Якщо говорити власне про зміст презентованої книги, то автор розповідає про своє дитинство у період Голодомору, юність у передвоєнному й окупованому гітлерівськими військами Харкові та післявоєнне життя в Німеччині й США.

Книга буде корисна всім, хто цікавиться історією Української Автокефальної Православної Церкви і нашої країни загалом.

На завершення хочу особисто подякувати очільниці бібліотеки української діаспори імені Джона Маккейна і модератору заходу Юлії Бардуковій та славетному отцю Дмитру Поворотному. Їхня участь надала імпрезі особливо піднесеного та цікавого змісту.

Фідель Сухоніс

nspu.com.ua

попередня статтяФОРУМ ВОЛОНТЕРІВ КУЛЬТУРИ
наступна стаття“Війна в об’єктиві”: оголошено всеукраїнський конкурс для журналістів