Відбувся творчий вечір знаної поетеси Тетяни Левицької

7

У Київському будинку вчених відбувся надзвичайно теплий творчий вечір знаної поетеси Тетяни Левицької, яка так плідно співпрацює з багатьма відомими композиторами та виконавцями — миттю промайнули години спілкування за модерування Тетяни Фольварочної у чудовому творчому колі, яке збережеться в пам’яті надовго-надовго… Вдячний пані сонячній пані Тетяні за такий теплий подарунок, за її велике серце, її органічне слово-пісню, яке в наші драматичні дні стали підтримкою для численних слухачів, і для військових теж. Сил і добра Вам на всіх шляхах — літа за літами, відкриття за відкриттями!

А щоби передати атмосферу творчого вечора, процитую докладний допис пані Наталії Педос: »У Великому залі Будинку вчених зібралися письменники, рідні, друзі, знайомі, шанувальники творчості Тетяни Левицької.

Характеристику творчості поетеси коротенько надала голова Київської організації Спілки письменників Тетяна Фольварочна Тетяна Фольварочна , яка була ведучою заходу. Вона вручила Тетяні Левицькій найвищу письменницьку нагороду — Почесну грамоту НСПУ. Привітала пані Тетяну Ніна Шаварська Ніна Шаварська , письменниця, директорка Будинку письменників, Свій вірш прочитала і сама Тетяна Левицька. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять полеглих у боротьбі з ворогом.

У перші дні повномасштабного вторгнення ворога на нашу землю Тетяна Левицька написала вірш «А по той бік війни», який став піснею, музику якої написав Володимир Сірий. Ця глибока пісня прозвучала у виконанні народної артистки України Світлани Мирводи Світлана Мирвода під її власний акомпанемент на електрогітарі. Разом з артистом Академічного ансамблю пісні і танцю Державної прикордонної служби України Володимиром Стельмахом Volodymyr Stelmakh вони співали пісні з відеокліпу «Молитва матері — сага про солдата» (слова Тетяни Левицької, музика Олександра Чернеги, автор ідеї та режисер Микола Нагорний Nikolai Nagornyi), уривки з якого демонструвались на екрані.

Тетяну Левицьку привітала заслужена артистка України, письменниця Лариса Недін Лариса Недін . Вона прочитала патріотичний вірш пані Тетяни.

На сцену піднялися поети Лариса Петрова, Світлана Моренець Світлана Моренець та Владлен Ковтун Владлен Ковтун . З вітальним словом до Тетяни Левицької звернулася очільниця поетично-пісенного об’єднання «Світлина» Лариса Петрова Лариса Петрова.

У виконанні заслуженої артистки естрадного мистецтва України Алли Васик прозвучала прем’єрна пісня «Здаюсь в полон» на слова Тетяни Левицької. Музика цієї пісні написана ШІ за допомогою Сергія Степаненка. Брат Тетяни Левицької Юрій теж, як і сестра, талановита людина. Він під власний акомпанемент на електрогітарі виконав щемливу пісню на слова сестри «Батьківське обійстя». Музику пісні написав Володимир Сірий.

Заслужена артистка України Каріна Карасьова Karina Karasiova представила теж прем’єрну пісню на слова Тетяни Левицької. Поетесу привітав і композитор Олександр Швидкий.

Заслужена діячка естрадного мистецтва України, композиторка і виконавиця Наталія Полтавець Наталка Полтавець виконала два романси на слова Тетяни Левицької, музику Михайла Іщенка — великого шанувальника творчості поетеси.

Тетяна Мирошниченко, заслужена діячка естрадного мистецтва України, поетеса, композиторка, виконавиця написала багато пісень на слова Тетяни Левицької. Вона подарувала глядачам пісні «Квітка любові», «Любіть чоловіків», «Люби мене», «На струнах серця».

Поздоровив Тетяну Левицьку і народний артист України Олександр Василенко Александр Василенко. Він виконав ліричну пісню на слова Дмитра Луценка, музику Тетяни Стаматі-Оленєвої. В чарівному дуеті зі Світланою Мирводою прозвучала пісня «Грав кольорами день» ( автор слів і музики В.Ковтун).

Привітати Тетяну Левицьку прийшов і народний артист України Володимир Талашко Володимир Талашко . Він прочитав кілька прекрасних віршів поетеси.

Своїми піснями порадувала всіх заслужена діячка естрадного мистецтва України, композиторка, виконавиця, волонтерка Світлана Кас’яненко, яка з теплими словами звернулася до Тетяни Левицької. Вона виконала пісні на слова Тетяни Левицької «На добру нічку» та «Каркаде», автором музики яких вона є сама.

Дуже переживає пані Тетяна за долю Будинку письменників, який зазнав руйнації під час ворожого обстрілу 1 січня. Вона весь час щось нагадувала Світлані Кас’яненко, коли та її вітала. Виявилося, що йшлося хоч про якусь фінансову допомогу на відновлення. Публіка відгукнулася і до кінця заходу було зібрано п’ять тисяч гривень.

Тетяна Левицька десять років працювала на сайті «Поетичні майстерні», де познайомилася з поетом, заслуженим артистом естрадного мистецтва України, співаком Ярославом Чорногузом Ярослав Чорногуз. Ярослав Олегович став наставником майбутньої поетеси, допомагав освоювати ази літератури. Поетеса вважає його своїм вчителем. Поет зазначив, що у Тетяни Левицької вроджений талант до письменства і, мабуть, сприяло цьому те, що вона родом з Полісся, багатого на таланти. Співак виконав пісні на слова поетеси «Мамине подвір’я» (музика Леоніда Нечипорука) та «Рапсодія».

Народна артистка України Світлана Мирвода полонила всіх виконанням «Танго любові» (слова Т.Левицької, музика О.Чернеги), до виконання якого вона залучила і авторку слів.

У залі були присутні рідні поетеси — брат, син, дочка, внуки. Тетяна Іванівна наголосила, що це ще не всі внуки, бо у неї їх аж шість! Багата бабуся!

За дорученням голови творчої спілки «Асоціація діячів естрадного мистецтва України» Віктора Герасимова Олександр Дікой вручив пані Тетяні Грамоту.

Прийшла привітати Тетяну Левицьку голова ВГО «Поступ жінок — мироносиць» Зоя Ружин Зоя Ружин . Вона подарувала поетесі невеличкий снопик колосків, як символ об’єднання і сили, та від імені Національної ради жінок України вручила медаль «За відданість і любов до України».

А захід «На струнах серця» був дійсно об’єднуючим, бо він, як одну сім’ю, об’єднав всіх, хто був у залі. Відчувалося справді якесь родинне тепло, щирість, відкритість і за це величезна вдячність Тетяночці Левицькій, що зібрала всіх на такий чудовий захід!

Було багато привітань, було море квітів, які у кілька шарів, ледве вміщаючись, лежали на роялі. Хіба це не доказ народної любові до поетеси, до доброї, щирої людини, яка теплом свого серця намагається обігріти кожного?

Після офіційних привітань зі сцени стали з квітами в чергу всі бажаючі привітати Тетяну Левицьку. Тут були її сусіди, рідні друзів її дітей, керівниця будинку, в якому вона живе, люди, що трапилися на її шляху в ненайкращі дні. Всім хотілося сказати теплі слова та побажання, бо дійсно є за що любити цю тендітну жінку, яка є справжнім мужнім бійцем у боротьбі з життєвими труднощами.

На сцену ведуча заходу Тетяна Фольварочна запросила всіх артистів, які брали участь у концерті. Тетяна Левицька подякувала артистам за створене свято, а глядачам за підтримку.

Побажаймо ж поетесі міцного здоров’я, наснаги, нових творчих звершень — нових поезій, на які будуть написані чудові пісні, та нових прозових творів!».

Дмитро Чистяк

попередня статтяТриває прийом заявок на Конкурс з літературного краєзнавства імені Григорія Зленка
наступна статтяВасиль Глинчак: від культу – до культури