В ексклюзивному коментарі Укрінформу Андрій Любка розповів, чому знову став за прилавок в Ужгороді та чому важливо в пандемічний рік продовжувати такі акції.
«Я щороку погоджуюся на участь в акції «Письменник за прилавком», бо вважаю, що Ужгороду дуже бракує літературних подій — автограф-сесій, презентацій, великих фестивалів. Власне кажучи, всі сусідні обласні центри у цьому сенсі виглядають краще за наше місто, в якому і книгарень менше, і відповідно — читачів. З одного боку, це здається замкненим колом, з іншого — треба заповнювати цю пустку активністю, вигадувати нові формати, не опускати руки. Тому я раз у році й стаю за прилавок книгарні», — розповів письменник.
За словами Любки, цей рік для спілкування письменника із читачем особливий, адже через коронавірус було скасовано 90% літературних подій в Україні, в тому числі й такі знакові заходи, як Форум видавців у Львові чи Книжковий Арсенал у Києві.
«Але невеликі заходи можна проводити, цілком дотримуючись карантинних обмежень: і письменник, і читачі будуть у масках, за автографом можна підходити в черзі по одному, одночасно в книгарні не буде багато людей. Слід розуміти, що читаюча публіка — це інтелігентні люди, які й без сторонніх нагадувань виконують усі санепідемічні норми!, — наголосив він.
Любка зазначив, що цього року письменники особливо скучили за читачами й живим спілкуванням.
«Так, книжки можна продавати й через інтернет, але в мережі складно по-справжньому відчути для кого ти все це робиш, для кого пишеш книжки й кому саме вони цікаві. Тому цю акцію варто було провести бодай для того, щоб нагадати: ми ще тут є, і ми — письменник і читач — потрібні один одному. Така собі перекличка всіх родичів гарбузових», — акцентував Любка.
З 1 грудня в Ужгороді в книгарні «Кобзар» стартувала культова зимова закарпатська акція “Письменник за прилавком”, вона триватиме до 15 грудня щодня, крім вихідних. У рамках акції закарпатські письменники торгуватимуть своїми книгами, роздаватимуть автографи та радитимуть читачам літературні новинки.
Стартувала акція із зустрічі з відомим закарпатським письменником Андрієм Любкою.
2 грудня до акції долучиться закарпатський історик, професор УжНУ Сергій Федака, 3 грудня — лауреат Шевченківської премії, «український Коельйо» Мирослав Дочинець, 4 — андеграундний ужгородський письменник Банди Шолтес.
Також в цьому році до акції вже зголосилися письменники Мар’яна Попович-Павлик, Андрій Дурунда, шевченківський лауреат поет Петро Мідянка та автор роману про легендарного Івана Силу, за яким зняли однойменний фільм, письменник та драматург Олександр Гаврош.