У селі Нове Залісся, що неподалік Києва, живе чимало родичів російського опозиціонера Олексія Навального, один з них навіть обраний старостою села.
Про це повідомляє ВВС News Україна, передає Укрінформ.
«Так, я далекий родич Олексія Навального, наші діди були братами, якось так», — зазначив сільський староста Павло Навальний.
Він розповів, що його сусід на вулиці і друг Олександр Навальний — двоюрідний брат російського опозиціонера. Олександр працює водієм-далекобійником, а його дружина Наталя — у місцевій школі.
Взагалі у селі Нове Залісся, куди після катастрофи на ЧАЕС переселили чорнобильське Залісся, прізвище Навальні дуже поширене — секретарка старости Ірина Волошина у реєстрі нарахувала майже півтора десятка Навальних.
Читайте також: МКІП планує створити Центр протидії дезінформації для боротьби з фейками РФ
За словами родичів, Олексій Навальний, який народився у червні 1976-го, кілька перших років ріс у бабусі в Заліссі, а потім до Чорнобильської катастрофи щороку приїжджав до неї на все літо. Місцеві згадують, що малим Навальний після літніх канікул вже вмів говорити по-українськи зі специфічним поліським діалектом.
Двоюрідна тітка опозиціонера Наталя Іллівна, яка є ще й хрещеною брата Олексія Навального — Олега, телефоном розповіла журналістам, що Олексій дуже любив бігати на місцеву річку Уж.
Сільський староста Павло Навальний розповідає, що Олексій багато разів приїздив до них у село вже після переселення, зустрічався з родичами, їздив «на гробки» у Зону відчуження.
«У нас зараз всі говорять про Навального, часто згадують земляка, гордяться. Така ситуація, війна з Росією, тому всі підтримують Олексія, який протистоїть Путіну», — каже чоловік.
За його словами, у Переяславі живе Іван Навальний — дядько політика, а також його двоюрідна сестра Марина.
Тим часом секретар у старому архіві, який вивезли із чорнобильського Залісся, знайшла домовий реєстр за 1956 рік, де є дані і про домогосподарство Івана Тарасовича Навального — діда політика. Він мав дружину Тетяну Данилівну і трьох синів: Василя 1942 року народження, Івана 1945 р.н. і Анатолія 1947 р.н. Наймолодший із синів і є батько Навального. «Він закінчив військове училище після школи і виїхав до Москви», — розповідає Волошина.
Взагалі, у 1956 році у Заліссі жило щонайменше 24 родини з прізвищем Навальний.
Сам Олексій Навальний після виходу серіалу «Чорнобиль» в одному з відео зізнавався, що ця тема для нього близька. «Чорнобиль — це історія моєї родини, у мене вся рідня по батьківській лінії з Чорнобиля. Я проводив там у селі Залісся кожне літо у бабусі. Вже після аварії (на ЧАЕС — ред.) я там був мільйон разів, на травневі свята їздив на могили родичів», — розповідав політик.
Як повідомляв Укрінформ, 17 січня Олексій Навальний був затриманий у зоні паспортного контролю в аеропорту «Шереметьєво». Він повертався в РФ з Німеччини, де проходив лікування після отруєння речовиною групи «Новічок» наприкінці серпня минулого року.
2 лютого Симоновський суд Москви на виїзному засіданні в Мосміськсуді задовольнив вимогу ФСВП про заміну Олексію Навальному умовного терміну у справі «Ів Роше» на реальний. Навальний має відбути три з половиною роки позбавлення волі за вирахуванням строку, проведеного під домашнім арештом (близько 10 місяців).
У багатьох містах РФ пройшли масові акції на підтримку Навального та із закликами до відставки Путіна. Силовики вжили жорстких заходів для розгону демонстрантів, застосовуючи спеціальні засобви. Декілька тисяч чоловік були затримані.