На Рівненщині до ювілею Лесі Українки проведуть поетичний флешмоб і музичний батл

481

У Рівненській області до 150-річчя від дня народження Лесі Українки готують поетичний флешмоб та музичний батл.

Про це повідомила керівниця обласного управління культури і туризму Любов Романюк, передає Укрінформ із посиланням на пресслужбу ОДА.

За словами Романюк, до ювілею письменниці в державному історико-культурному заповіднику Острога стартує міжмузейний мистецький проєкт «Вона в віки майбутні йти повинна». В обласному краєзнавчому музеї відбудеться презентація тематичної виставки «Лісова пісня».

Читайте також: У Німеччині запрошують на онлайн-лекцію «Феномен Лесі Українки»

Урочистості до відзначення ювілею пройдуть і безпосередньо в день народження поетеси, 25 лютого, у залі камерної та органної музики. А в музично-драматичному театрі презентують прем’єрний показ театральної вистави за однойменним твором Лесі Українки «На полі крові». Триватиме низка мистецьких та поетичних флешмобів, зокрема — «Читаємо Лесю» та «Відеомандрівка з Лесею».

Окрім цього, відкриють мистецький проєкт «Бурштинова анімація», присвячений ювілею Лесі Українки, і тематичну виставку «Лісова пісня у гравюрах Віталія Литвина (Канада)».

Життя і творчість української письменниці Лесі Українки тісно пов’язані і з Рівненщиною. Поетеса бувала тут у багатьох містечках і селах: Клевані, Корці, Дубні, Пляшевій, Здолбунові, Гільчі, Радивилові. Не раз відвідувала і Рівне. Тут деякий час мешкав її дядько Михайло Драгоманов. Приїздила Леся сюди разом із матір’ю Оленою Пчілкою, а в селі Чекна (нині Межиріччя) Млинівського району записала чимало веснянок, народних обрядів.

Як повідомляв Укрінформ, упродовж 2021 року під егідою Міністерства культурий інформаційної політики відбувається серія заходів з нагоди 150-річного ювілею Лесі Українки.

29 січня Президент Володимир Зеленський підписав указ про відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки (25 лютого 2021 р.) на державному рівні.

Леся Українка (справжнє ім’я Лариса Косач) — українська письменниця, перекладачка, фольклористка, культурна діячка. Народилася 25 лютого 1871 року в м.Новоград-Волинський, померла 1 серпня 1913 року в Сурамі (Грузія). Входить до переліку найвідоміших жінок давньої та сучасної України.

попередня статтяСФУЖО заснувала стипендію для вивчення української мови імені Анни Кісіль
наступна статтяУ Києві презентували український переклад книги «Байракдар» про війну в Карабасі