Дванадцять українських авторів потрапили в лонг-лист на здобуття премії Центральної Європи Angelus за свої твори, перекладені і видані польською мовою.
Загалом у переліку на здобуття цьогорічної премії є 139 авторів, повідомляє Укрінформ з посиланням на офіційну сторінку нагороди.
Зокрема, кандидатами на здобуття премії є Вікторія Амеліна (з твором “Дім для Дома”), Катерина Бабкіна (Мій дід танцював краще за всіх), Андрій Бондар (Церебро), Олаф Клеменсен (ЛІТО-АТО), Артем Чех (Район «Д»), Петро Яценко (Магнетизм), Богдан Коломійчук (Готель «Велика Пруссія»), Анатолій Крим (Українська Каббала), Марк Лівін (Рікі та дороги), Андрій Любка (Твій погляд Чіо-Чіо-Сан), Володимир Рафєєнко (Довгі часи), Олег Сенцов (Маркетер).
Переможця або переможницю Angelus, який отримає нагороду у вигляді премії 150 тис. злотих (приблизно мільйон гривень) буде названо в жовтні. Крім автора, нагороду Angelus та премію 40 тис. злотих (260 тис. грн) отримає також перекладач польською мовою твору-переможця.
Читайте також: В Україні проведуть міжнародний конкурс ілюстраторів книг для дітей
Літературна нагорода Angelus у вигляді премії та статуетки вручається щороку з 2006 за найкращу прозову книгу, опубліковану польською мовою попереднього року. Організатором і фундатором є місто Вроцлав. Лауреатом може стати письменник, який походить із Центральної Європи (Австрія, Албанія, Білорусь, Болгарія, Боснія і Герцеговина, Естонія, Латвія, Литва, Північна Македонія, Молдова, Німеччина, Польща, Росія, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Україна, Хорватія, Чехія, Чорногорія). Премію вручають за найкращі прозові твори авторам, які у своїх текстах звертаються до найважливіших, найбільш актуальних тем сучасного світу, дають поштовх до міркувань і глибокого пізнання інших культур.
Раніше лауреатами премії ставали українські письменники Юрій Андрухович (“Дванадцять обручів” 2006), Оксана Забужко (“Музей покинутих секретів” 2013), Сергій Жадан (“Месопотамія” 2015).
Фото: Angelus