МКІП та МХП відроджуватимуть музей «Пирогів»

278
Фото – «Український погляд»

27 липня у Києві Міністерство культури та інформаційної політики, холдинґ МХП і Національний музей народної архітектури та побуту України підписали меморандум про співпрацю для відродження Музею просто неба «Пирогово».

Про це інформує «Український погляд».

Меморандум закріплює наміри та напрямки співпраці з питань культурного, туристичного, наукового, освітнього, інфраструктурного розвитку музею. Документ передбачає співпрацю у наступних напрямках: покращення інфраструктури музею, поширення інформації про його розвиток, розробки спільних програм щодо охорони пам’яток культурної спадщини та розбудови об’єктів музею. Зокрема, у планах – зробити ремонт вхідної групи музею, оскільки вона є його «обличчям», яке бачить кожен відвідувач.

Свій підпис під цим документом поставили: Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України; Юрій Косюк, Голова правління МХП; Оксана Повякель, генеральна директорка Національного музею народної архітектури та побуту України.

«Головна ідея – зробити музей більш відвідуваним, модерновим, сучасним. Місцем, де постійно вируватимуть події і яке варто зберегти для майбутніх поколінь. У тому числі для усвідомлення власної ідентичності, – сказав після підписання Олександр Ткаченко. – Для цього, і держава, і приватний бізнес мають об’єднувати зусилля та докладати кошти, і я радий, що МХП долучились. Я радий вітати державно-приватне партнерство. Завдяки в тому числі співпраці з приватними інвесторами і меценатами, можна здолати той виклик, який стоїть перед нами, коли 80% історичних, архітектурних пам’яток потребують реставрації. Маємо гарний приклад на Хортиці. На черзі – Пирогово. Почнемо з робіт над вхідною групою, на черзі – інфраструктурні питання та комунікації. Музей народної архітектури та побуту повинен знаходитися у списках до обов’язкового відвідування мандрівників. І ми сприятимемо цьому».

«Для мене це особлива гордість. Це як один із елементів, коли ти хочеш жити в кращій країні. Я хочу жити в кращій країні і хочу, щоб мої діти та внуки теж жили в кращій країні. Для досягнення цього потрібно плідно працювати та прикладати свої особисті зусилля. Внесок в цей музей буде одним із тих елементів в кращу зміну нашої країни, в створення майбутнього України – чистої, гарної, популярної, привабливої й цікавої країни для світу. Я щасливий мати безпосереднє відношення до ремонту цього об’єкту і розвитку нашої країни», – зазначив Юрій Косюк.

«Сьогодні важливий день для відродження нашого музею. Завдяки спільній підтримці МКІП та МХП музей зможе втілити в життя амбітні плани свого подальшого розвитку, перетворивши його на справжній туристичний магніт України», – наголосила Оксана Повякель.

А ще МКІП оголосило дати поетичного фестивалю «Meridian Czernowitz».

попередня статтяОголосили фіналістів «Book Pitch», чиї книжки екранізують
наступна статтяПомер басист рок-гурту «ZZ Top» Дасті Гілл