Одеський міжнародний кінофестиваль та Х Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» продовжили прийом заявок на книжковий пітчинг до 1 травня. Спільний проєкт двох фестивалів покликаний знайти сучасні українські книжки, що мають потенціал для подальших екранізацій як художні ігрові фільми.
Заявки на участь у пітчингу приймалися до 31 березня. Перший етап Book Pitch мав відбутися 20-24 травня під час Х «Книжкового Арсеналу». Фінал — на Film Industry Office Одеського міжнародного кінофестивалю (10-18 липня). Проте у зв’язку із карантином Х Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» перенесно на пізніші дати — наприкінці серпня 2020 року. З огляду на це, організатори Book Pitch вирішили продовжити термін приймання заявок на участь ще на місяць — до 1 травня.
Після опрацювання селекційною комісією, до якої увійдуть літературні та кінокритики, продюсери, режисери і сценаристи, буде обрано до 15 творів-фіналістів. Їхніх авторів запросять до участі в пітчингу під час Книжкового Арсеналу в Києві. Там експерти відберуть п’ятьох переможців, чиї твори будуть представлені на Film Industry Office Одеського міжнародного кінофестивалю. 5 найкращих творів будуть представлені українським та міжнародним інвесторам кіноіндустрії для потенційної екранізації.
Подати заявку на участь у проєкті можна на сайті Одеського міжнародного кінофестивалю за посиланням: http://bit.ly/OIFF_Book_Pitch
Для участі у проєкті допускаються літературні художні твори, опубліковані у 2018-2020 роках, накладом не менше 1000 примірників, які мають потенціал для екранізації (художній ігровий фільм). Твір повинен мати схвальні рецензії критиків. Нагороди та премії є перевагою. Також перевагу матимуть твори, презентовані на міжнародних фестивалях і книжкових ярмарках. Аплікант гарантує, що має необхідні права на екранізацію твору. Заявки приймаються від авторів, видавництв і літагентів. Один заявник може подати не більше 5 творів.
Секція Film Industry Office Одеського міжнародного кінофестивалю — головний майданчик української кіноіндустрії, платформа для професійної комунікації, підтримки та розвитку українських кінопроєктів та кіноринку в цілому, а також для презентації української кіноіндустрії міжнародному співтовариству. Щороку секцію відвідують понад 600 представників української та міжнародної кіноіндустрії. В межах секції проводяться пітчинги кінопроєктів, що перебувають на різних стадіях виробництва.
Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» — це грандіозна інтелектуальна подія, де розвиваються і взаємодіють книжкова, літературна, мистецька сцени, порушуються і осмислюються вагомі питання буття людини, а також суспільства і культури, спонукаючи до проактивної позиції учасників і відвідувачів. Місія фестивалю — створювати взаємодії, що поєднують естетичне переживання й інтелектуальне включення в контексті книги та посилюють спроможність людини і суспільства. У 2020 році відбувається вдесяте, організатор — Мистецький арсенал.