У 1981 році світ побачила чергова книга американського майстра гостросюжетних трилерів, саспенсу та книг жахів Діна Кунца під назвою «Очі темряви» (The Eyes of Darkness). У ній головна героїня намагається розібратися в загибелі сина, якого відмовляється вважати загиблим. Пошуки разом із колишнім спецагентом призводять її до секретних розробок таємної смертельної зброї.

Зараз про цю книгу згадали, оскільки на її сторінках міститься згадка про вірус під назвою «Ухань-400». За сюжетом книги, це «найважливіша і найнебезпечніша біологічна зброя», яку розробили в Китаї. А точніше — в дослідницькому центрі в околицях міста Ухань, пише у своїй книзі американський літератор.

У трилері Кунца придуманий ним вірус описаний так: «Ухань-400 — ідеальна зброя. Він вражає виключно людей. Жодна інша жива істота не може бути його носієм, і, подібно до сифілісу, Ухань-400 не може вижити поза живим людським організмом довше, аніж хвилину».

Також у книзі згадується, що інформацію та всі дані про цей вірус привіз із Китаю до США професор на ім’я Лі Чен, який втік зі своєї країни.

Портал Snopes провів розслідування та порівняв видання роману «Очі темряви» різних років з тими фрагментами, які зараз циркулюють у мережі. Автори розслідування з’ясували, що в книзі 1981 року немає жодної згадки про Ухань, а першоджерелом біологічної зброї названа Росія, а не Китай.

Сам вірус у виданні книги Діна Кунца 1981 року називається не «Ухань-400», а «Горкі-400» — за назвою російського населеного пункту та вигаданої лабораторії, яка знаходилася там за сюжетом роману.

Водночас у перевиданні книги 2008 року дійсно є згадки про вірус Ухань-400 та його китайське походження. Що змусило автора або видавництво внести такі корективи в сюжет — невідомо, зазначає портал Snopes.

Навіть якщо проаналізувати опис Кунца про вірус «Ухань-400» у виданні 2008 року, є щонайменше кілька фактів, які відрізняють його від реального вірусу COVID-19.

У романі Кунца вірус «Ухань-400» — це біологічна зброя, створена людиною. Тоді як COVID-19 — різновид сімейства коронавірусів, які мають природне походження і не були створені людьми.

У книзі вірус «Ухань-400» має 100%-й показник смертності. Вчені все ще досліджують коронавірус COVID-19, проте нині рівень смертності складає близько 2% в середньому.

Вигаданий «Ухань-400» має надзвичайно швидкий інкубаційний період — близько чотирьох годин, тоді як реальний COVID-19 має інкубаційний період від двох до 14 днів.

попередня статтяBook Pitch продовжив приймання заявок
наступна стаття«Чума» під час пандемії