Попит на роман «Чума» Альбера Камю під час пандемії коронавірусу різко зріс у всьому світі, особливо в Італії та Франції. Про це повідомляє сайт nv.ua.

Згідно з інформацією статистичного порталу Edistat, книгу купують майже в чотири рази частіше, ніж у минулому році. В Італії, наприклад, за місяць «Чума» з 71-го місця в рейтингу продажів злетіла на 3-е місце.

У Франції тільки за останній тиждень французи придбали 1,7 тисячі примірників, тоді як за аналогічний період 2019 року — всього 450.

Роман «Чума» (La Peste) був опублікований в 1947 році. Його сюжет грунтується на подіях чумного року в алжирському Орані. Жителі міста зіткнулися з жахливою епідемією. Розповідає про це доктор Ріє. Він виконує свій обов’язок лікаря, допомагає хворим, ризикує власним життям. У житті Ріє орієнтується тільки на розум і логіку, не визнає хаосу та ірраціональності. Хоча у роману щасливий фінал, доктор Ріє думає про те, що радість людей тимчасова, і він каже, що «можливо, настане день, коли на біду людям чума розбудить пацюків і відправить їх помирати на вулиці щасливого міста».

Роман «Чума» вважається класикою екзистенціалізму, незважаючи на те, що Камю виступав проти такого визначення. Роман був прочитаний як алегоричне звернення французького опору нацистської окупації під час Другої світової війни (нагадаємо, що фашизм називали «коричневою чумою»). «Чума» — це й абсурд, який осмислюється як форма існування зла.

попередня стаття«Очі темряви» Діна Кунца
наступна статтяОксана Забужко назвала кращі українські романи десятиліття