Канівський музей Тараса Шевченка готуються реставрувати

687
Музей Шевченка у Каневі. Фото – туристична компанія «ТамТур»

Шевченківський національний заповідник отримав кошти на виготовлення науково-проєктної документації для реставрації музею.

Про це інформує «Читомо», посилаючись на відповідь музею на інформаційний запит видання.

У травні міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко затвердив список із двадцяти двох об’єктів, які відреставрують у межах програми «Велике будівництво». Для Шевченківського національного заповідника на реставрацію музею Тараса Шевченка у Каневі передбачено виділення шістнадцять із половиною мільйонів гривень зі спеціального фонду державного бюджету.

Наразі заповідник отримав 6 мільйонів 609 тисяч гривень – на виготовлення науково-проєктної документації.

Під час реставрації музею планують облаштувати гідроізоляцію підземних споруд, замінити сіро-чорну гранітну підлоги у вестибюлі на орнаментовану (а в експозиційних залах і на балконі – на дубовий паркет), оздобити фасад, глухихі площини ризалітів та підвіконня майоліковим орнаментом згідно із задумом архітекторів-авторів первісного проєкту 1930-х років, відновити художні розписи в експозиційних залах, а також кесоноване піддашшя з його художніми розписами.

«Проведення усіх робіт планували на цей рік. Хоча ми, коли ми готували заявку, просили і на 2022-ий, і на 2023 роки. Бо ми враховували, що багато роботи з гідроізоляцією і з відтворенням майоліки за Кричевським. Враховуючи всі терміни, які визначені для тендерних процедур, виготовлення науково-проєктної документації, – це ж місяці. Міністерство культури налаштоване оптимістично, щоби завершити усе до Нового року. На сьогодні я сумніваюсь у цьому, тому що розумію великий обсяг роботи», – розповіла в коментарі «Читомо» виконувачка обов’язків генерального директора Шевченківського національного заповідника Валентина Коваленко.

Раніше заступниця міністра культури та інформаційної політики Світлана Фоменко розповідала, як добиратимуть об’єкти в межах програми реставрації.

попередня статтяУ Парижі попрощалися з Бельмондо
наступна статтяУкраїнська література – не вмре, не загине…