Київську владу закликають підтримати український проєкт меморіалу «Бабин Яр»

490
Нинішній вигляд комплексу пам'яток Бабиного Яру. Фото – «Вікіпедія»

Депутати і громадські активісти звернулися до владоможців Києва із заявою, в якій наголосили на потребі відмовитися од підтримки російського проєкту «Меморіал Голокосту «Бабин Яр»» та ініціювати обговорення вітчизняного. Сьогодні вони передали свої вимоги до Київської міської державної адміністрації.

Про це повідомляють «Букви», посилаючись на сторінку дисидента, громадського діяча, члена ініціативної групи «Першого грудня» Йосефа Зісельса у соціальній мережі «Facebook».

Ініціативна група закликає Київську міську раду та мерію столиці зорганізувати громадські слухання на тему: «Український державний проєкт комплексної меморіалізації Бабиного Яру».

«Трагедія Бабиного Яру є спільним болем усього українського народу, всіх етнічних, релігійних та соціальних груп, які становлять українську політичну націю. Але досі не вирішене питання про гідне вшанування жертв Бабиного Яру на рівні меморіального комплексу та музеїв», – зазначається у згаданій заяві.

На думку її авторів і підписантів, неприпустимим є «віддавати процес формування державної політики пам’яті в чужі руки, передусім – країни-агресора Росії та її місцевих прибічників».

Документ, зокрема, відзначає, що київська влада «ігнорує наявність українського державного проєкту комплексної меморіалізації Бабиного Яру», замовленого свого часу урядом і розробленого 2017-го року робочою групою Інституту історії України Національної академії наук України.

Автори підкреслюють: владоможці Києва «разом із високопосадовцями з президентської адміністрації активно підтримують пропагандистські ідеї, які проштовхують російські мільярдери зі своїми місцевими помічниками, та надають «зелене світло» всім їхнім забаганкам».

«Саме тому ми, ініціативна група киян, вимагаємо від керівництва Києва не підтримувати приватний російський проєкт (Меморіал Голокосту «Бабин Яр»), оскільки це буде суперечити законам, міжнародним угодам України та загальнолюдським моральним нормам, а замість цього – відкрити широке громадське обговорення державного українського проєкту комплексної меморіалізації Бабиного Яру та прийняти на його основі відповідні рішення до 80-х роковин трагедії», – зафіксовано в заяві.

За шість днів кампанії збирання підписів удалося дістати підтримку понад двох із половиною тисяч представників київської територіальної громади, тоді як для організації громадських слухань достатньо було й п’яти сотень.

Сьогодні, 22 червня, учасники ініціативної групи передали до КМДА всі підписні листи та супровідні документи, потрібні для організації слухань.

Нагадаємо, український історик, заступник голови робочої групи з напрацювання концепції Бабиного Яру при Інституті історії України НАН Віталій Нахманович зазначав, що саме Україна має бути головною у створенні меморіалу «Бабин Яр».

попередня статтяПерша збірка лауреатів Літературної премії Ірпеня вийде цього літа
наступна статтяЗ’явився другий том спогадів Юрія Шевельова