У Німеччині надрукували фотокнигу українського фотографа Олександра Чекменьова Faces of War («Обличчя війни»). Над виданням він працював два роки.
Про це фотограф розповів у Instagram.
За словами Чекменьова, перша частина книги складається з портретів 24 киян, світлини були вперше опубліковані у The New York Times Magazine на початку війни у 2022 році.
А друга частина видання — це 53 портретів цивільних, «які пережили окупацію, чиї історії є свідченням воєнних злочинів, скоєних російськими окупантами проти мирного населення України».
Книжку надрукували у видавництві Kerber, що спеціалізується на книжках про фотографію, мистецтво й культуру. Його заснували у Німеччині в 1985 році, і воно нині продає свою продукцію у більш ніж 80 країнах світу.
Чекменьов обіцяє, що книжка пізніше вийде й в Україні.
В анотації на сайті зазначено, що у книзі фотограф зосереджується на житті українців і як вони переживають російську агресію.
«З ГЛИБОКОЮ ЧУТЛИВІСТЮ ЧЕКМЕНЬОВ ЗОБРАЖУЄ ЛЮДЕЙ, ЯКІ ВІДВАЖНО ПРОТИСТОЯТЬ ВІЙНІ У ПОВСЯКДЕННОМУ ЖИТТІ, ПРАЦЮЮЧИ В ІМПРОВІЗОВАНИХ ЇДАЛЬНЯХ, ШУКАЮЧИ ПРИТУЛКУ ВІД ПОСТІЙНИХ ОБСТРІЛІВ У ТУНЕЛЯХ МЕТРО АБО АКТИВНО НАМАГАЮЧИСЬ ДОПОМОГТИ СВОЇМ БЛИЖНІМ».
У видавництві додають, що всі портрети зроблено в темряві й фотограф підсвічує обличчя героїв за допомогою ліхтарика, виводячи на перший план те, «що є найважливішим».
«Для мене люди завжди стоять на першому місці. Країна складається з людей, і я хочу зробити видимим кожного з них і вшанувати їх через свої фотографії», — говорить Чекменьов.
Олександр Чекменьов народився в Луганську. З 1991 до 1997 року знімав усе в стіл. У вільний від роботи час фотографував на вулицях і вдома людей, які найбільше постраждали від економічної кризи після розпаду Радянського Союзу.
Його роботи публікували в New York Times Lens Blog, Time Magazine, The Guardian та Vice Magazine.