Премію імені Григорія Кочура за найкращі переклади українською мовою отримав український письменник Володимир Тимчук. Про це повідомили на сайті Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти.
Автору присудили премію за переклад з англійської на українську мову книжки «Любовні листи до України від Уяви» індійсько-американської поетеси, письменниці та кінорежисерки Калпни Сінг-Чітніс.
Переможця визначили шляхом відкритого голосування під час засідання Комітету з присудження премії імені Григорія Кочура.
«Ми щиро вітаємо переможця з нагородою та вельми вдячні членам Комітету за їх кропітку працю», — зазначили у Держмистецтв.
У своїй книжці Калпна Сінг-Чітніс адресувала любовні листи Україні та її громадянам, які полонили авторку своєю відвагою та волею до перемоги у війні проти абсолютного зла — росії.
Купити книги-бестселери онлайн
«З цієї пристрасної любови й народилася ця незвичайна книжка-білінгва. Незвичайна навіть на тлі тих спільних двомовних проєктів, переважно поетичних антологій, поява яких стала реакцією творчих сил України та світу на російсько-українську війну. Книжка, обкладинка якої палає жовтим і синім, книга, на сторінках якої Калпна зустрілася зі своїм перекладачем, українським воїном і поетом Володимиром Тимчуком», — йдеться у рецензії від української поетеси, перекладачки та критикині Олени О’Лір для видання Збруч.
Премія імені Григорія Кочура вручається щороку на честь дня народження українського перекладача, поета, літературознавця та громадського діяча Григорія Кочура за найкращі переклади світової поезії українською мовою та дослідження в галузі перекладознавства. Лауреатом премії у 2023 році став перекладач, публіцист і редактор Петро Таращук. Грошова винагорода до премії виплачується у розмірі 20 тисяч гривень.
Володимир Тимчук — український письменник, перекладач, військовослужбовець, лавреат премії ім. Богдана Хмельницького за найкраще висвітлення військової тематики у творах літератури та мистецтва.
Кальпна Сінгх-Чітніс — індійсько-американська поетка, головна редакторка журналу “Life and Legends”, літературна редакторка видавництва “IHRAF Literary”, членкиня Асоціації ООН у США.
Нагадаємо, у 2022 році за підтримки Читомо в США видали антологію української поезії, упорядницею якої стала Кальпна Сінгх-Чітніс.