Історик Олексій Сокирко став лавреатом міжнародної премії імені Івана Франка з монографією «Козацький Марс: Держава та військо Козацького Гетьманату в добу Мілітарної революції, 1648–1764» (видавництво «Темпора»). Про це повідомили на фейсбук-сторінці Міжнародного фонду імені Івана Франка.
Праця Сокирка отримала найвищу оцінку від міжнародного журі, до складу якого входили 12 докторів наук із різних країн. Церемонія нагородження відбулася після обговорення та таємного голосування, яке відбулося напередодні.
До короткого списку премії також увійшли монографія «Ruś porwana? Rosyjska wojna o tożsamość Ukrainy» («Русь викрадена? Російська війна за українську ідентичність») від авторського колективу Йоанни Гетки та Йоланти Дарчевської, а також праця Ігоря Набитовича «Gloria et sacrum. Історична проза української еміґрації».
Міжнародна премія імені Івана Франка заснована 2015 року онуком письменника – Роландом Франком. Премією відзначають науковців, чиї праці стали вагомим внеском у розвиток соціально-гуманітарних дисциплін, мають міжнародне значення та ґрунтуються на засадах наукового осмислення історичних або сучасних процесів у культурі, політиці та суспільному житті України.
Як відомо, 2020 року премію отримав Ігор Сердюк за монографію «Маленький дорослий: Дитина й дитинство в Гетьманщині ХVІІІ ст.». 2019-го року премію отримала Марія Грацій Бартоліні за монографію «Пізнай самого себе. Неоплатонічні джерела в творчості Григорія Сковороди». Лавреатом Міжнародної премії Івана Франка 2021 року став Леонід Тимошенко. 2022 року премію не вручали. У 2023 відзнаку здобув Микола Легкий з монографією «Проза Івана Франка: поетика, естетика, рецепція в критиці».
Читайте також: Іван Франко – вулкан неможливого
Чільне фото: соцмережі премії