Війна забрала життя 132 українських митців та 93 медійників. Ці дані не лише про масштаби втрат, а й нагадують про трагічні сторінки нашої історії. Так само як у 20-х — на початку 30-х років ХХ століття сталінський режим знищив покоління українських митців, так і сьогодні росія цілеспрямовано нищить культурну еліту України.
Літературно-мистецьке покоління, відоме як «Розстріляне відродження», подарувало світові шедеври літератури, живопису, музики та театру. Ці митці були гордістю нашої нації. Сьогодні ми знову втрачаємо не просто талановитих українців, а частину нашої душі, адже кожен наш митець — це унікальна особистість, яка збагачувала українську культуру.
Журналісти, які нині працюють в Україні, створюють важливі новини, розслідування та репортажі в умовах підвищеного ризику. Вони фіксують події війни, щоб надати Україні та світу достовірну інформацію про те, що відбувається. Медійники 24/7 збирають неспростовні докази злочинів окупантів та висвітлюють силу, подвиг і мужність наших захисників.
Під час війни загинули не лише українські, але й 7 іноземних медійників, які розповідали світові про події в Україні.
Систематичні злочини проти журналістів і медіа, вчинені росією, становлять серйозну загрозу для свободи слова та інформаційної безпеки, підривають демократичні цінності та права людини.
Маємо пам’ятати українських митців та журналістів, убитих росією, адже:
- збереження пам’яті про загиблих — це продовження їхньої справи;
- ми маємо передати пам’ять про них нащадкам, щоб вони знали ціну та силу свободи, демократії та культури;
- боротьба за свободу та демократичні цінності об’єднує українців різних поколінь;
- їхні мистецькі твори та журналістські матеріали — це скарби, які надихають нові покоління митців та медійників;
- пам’ятаючи про загиблих, ми посилюємо свій опір і наближаємо перемогу.
Митці, які загинули через війну
Медійники, які загинули через війну
*Джерела інформації: PEN Ukraine, Інститут масової інформації.