День музеїв цьогоріч для відвідувачів дніпровського музею «Літературне Придніпров’я» розпочався презентацією аудіоальбомів фентезі-поезії «Зелені сни» і «Жаровиння». Подію організували співробітниці музею та письменниця Ірина Пасько – кураторка літературної програми фентезі-фестивалю «Аль Мор», у межах якого й були створені альбоми.
Досвідом участі в конкурсі фентезі-поезії від «Аль Мор» поділилася переможниця й призерка двох таких конкурсів – Тетяна Адаменко. А куратор всеукраїнської мистецької спільноти «VivArt», звукорежисер студії «Атмосфера слова» й актор озвучування Станіслав Чирченко розповів про роботу над альбомами поезії, адже сам він другий рік поспіль озвучує твори переможців.
Зустріч відбулася в теплій, дружній атмосфері. Ірина Пасько розповіла про внутрішню кухню проведення конкурсу, труднощі організації та кумедні моменти.

Тетяна Адаменко розказала, як знаходить натхнення в несподіваних речах та місцях (наприклад, у секондхенді, де побачила стару фотокартку Мерилін Монро), про те, що поетка не обов’язково має писати римовані тексти – їй особисто легше писати верлібри.
Станіслав Чирченко відкрив тонкощі створення аудіовіршів: розповів про те, як обирає твори під озвучування, як створює загальну атмосферу, поділився, які твори були простішими в роботі, а які складнішими. Виявляється, звичайні, класичні вірші бувають набагато складнішими в роботі, аніж вірші з нестандартними формами чи ті самі верлібри.
Після прослуховування альбому «Зелені сни», створеного минулого року, і творів з альбому «Жаровиння», що їх вмикали під час обговорення, залунали питання від гостей – за найкращі відвідувачі отримали невеличкі призи від видавництва «Відкриття».
Серед гостей, зокрема, були перекладач серії книг «Відьмак» Анджея Сапковського Сергій Легеза, членкиня правління Дніпровської обласної організації Національної спілки письменників України Євгенія Яворська, учасниця мистецької спільноти «VivArt» Катерина Кравченко, а також гастродизайнерка, засновниця бренду SmaQus Катерина Єременко, яка готує колекції продуктів за мотивами фентезі – наприклад, за легендаріумом Толкіна, «Відьмаком», «Темною Вежею» Кінга тощо.

Крім того, під час події відбувся конкурс фентезі-костюмів «Мохова борода» – його концепція належить науковим працівницям музею Анастасії Тепляковій та Анастасії Шапошніковій. Вони провели знайомство з персонажами в межах конкурсу – і самі подали учасникам та учасницям приклад своїми яскравими образами.
За підсумками конкурсу перемогли волонтерки проєкту «Аль Мор»: Дар’я Буряк, яка була в образі Торіна Дубощита з «Гобіта» Толкіна, та Анастасія Черненко в образі Більбо Беггінса, а третє місце посіла відвідувачка Мирослава Хмельницька в образі богині Мари. Вони отримали тематичні призи від музею та організаторів події.
У самому музеї гості мали нагоду переглянути фентезі-виставки декоративно-ужиткового мистецтва, картини місцевих митців та мисткинь, експозицію фентезі-творів письменників Придніпров’ян. Також музейники облаштували фантастичні фотозони.
Пресслужба ДОО НСПУ