Уже 27-й рік поспіль доброю традицією стало вшанування талановитих молодих письменників Міжнародної німецько-української премії імені Олеся Гончара, заснованої 1996-го німецькими меценатами Тетяною Куштевською і Дітером Карренбергом і Національною спілкою письменників України. Премія традиційно присуджується за номінаціями: «Велика проза», «Мала проза», «Поезія», «Публіцистика», «Літературознавча праця, присвячена творчості Олеся Гончара». На конкурс приймаються як уже друковані, так і не оприлюднені твори українськомовних авторів віком до 30 років, які мешкають в Україні та за кордоном.
Попри воєнну агресію, журі, до якого входять відомі письменники, науковці й культурні діячі Тетяна Куштевська, Наталія Бйорнер, Валентина Гончар, Леся Гончар, Олександр Балабко, на чолі з Дмитром Чистяком, ретельно розглянуло всі надіслані рукописи, серед яких було чимало талановитих (тому сподіваємося на участь авторів наступними роками) та прийняло одностайне рішення з відзначення найталановитіших, на їхню думку.
У номінації «Велика проза» перемогу здобув роман «Настина могила» Анастасії Тарканій (с.Рокосово, Закарпатська обл.).
А. Тарканій
У номінації «Мала проза» відзначено повість Алли Качанівської (Сердюк) «Мангеттенська елегія» (м. Запоріжжя – Нью Йорк).
А. Качанівська
У номінації «Поезія» нагороду виборола збірка поезій «Польоти над прірвою» Ади Єлагіної (м. Кривий Ріг).
А. Єлагіна
У номінації «Публіцистика» премію присуджено за добірку есе «Спокуса відчувати» Євгена Жураковського (с. Угорники, Івано-Франківська обл.).
Є. Жураковський
У номінації «Літературознавча праця, присвячена творчості Олеся Гончара» відзначено цикл гончарознавчих праць Вадима Закорка (м. Суми) і Дмитра Коляденка (м. Берислав, Херсонська обл.).
В. Закорко
Д. Коляденко