У Дрогобичі, що на Львівщині, 20 квітня відкрили виставку плакатів про війну в Україні «Стій з Україною». 24 роботи, створені 24 сучасними українськими дизайнерами, розташували просто неба, на огорожі біля будівлі історичного факультету педуніверситету.
«Суспільне»ю Виставку розгорнули просто неба
Ініціатором заходу став клуб ілюстраторів «Pictoric», який із 2014 року діє у Києві. Його представники зараз евакуювалися й тимчасово мешкають у Дрогобичі, розповів «Суспільному» співкуратор клубу Олег Грищенко.
«Суспільне». Робота, присвячена загибелі під час війни українських дітей
«Суспільне». Робота, присвячена українським бійцям, які рятують тварин
«Суспільне». Плакати українських дизайнерів
«Суспільне». «Бандера-смузі»
«З початком війни багато ілюстраторів почали малювати саме плакати. З одного боку, для того, аби підтримати українців, а іншого боку – щоб задокументувати злочини російської армії. Ці роботи – це громадська позиція ілюстраторів, вони так висловлюють свої думки й почуття. Ми відібрали роботи художників, із якими ми співпрацювали в попередні роки, а також кількох нових, саме в такому стилі – плакатно-декоративно-ілюстраційному»,– сказав він.
«Суспільне». Колекцію плакатів «Стій з Україною» уже близько 20 разів презентували за кордоном, зокрема у містах Європи та США
В Україні виставка відбувається вперше, каже співкуратор.
«Суспільне». Олег Грищенко
«Ця вставка, власне, готувалася для закордону. Переконувати українців не треба, вони й так усе розуміють. А от із європейцями треба працювати, багато європейців не розуміють, що виборює Україна в цій війні», – зазначив Олег Грищенко.
«Суспільне.» «Ці роботи – це громадська позиція ілюстраторів»
Декан історичного факультету Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Микола Галів каже, місце для виставки обрали не випадково.
«Суспільне». Ініціатори виставки на відкритті
«Ці витвори мистецтва, які показують болі нашої сучасності, повинні привертати увагу людей. Знаково те, що виставка відбувається біля будівлі історичного факультету, де формуються вчителі історії, які згодом підуть у школи, розповідати школярам про новітню історію України, зокрема російську-українську війну, формувати національну свідомість, пояснювати, що ми не «один народ», – сказав Микола Галів.
«Суспільне». «…Що ми не «один народ»
Роботи українських дизайнерів, об’єднані виставкою «Стій з Україною», уже друкувалися у європейських журналах. Деякі з них продавалися в Європі на аукціонах на підтримку України, ставали елементами дизайну футболок тощо.
Юлія Підгола