Національний музей Голодомору-геноциду створив сторінку «Свідчення» — єдиний онлайн-ресурс, де будуть зібрані свідчення про Голодомор 1932–1933 років.
На сайті Національного музею Голодомору-геноциду появилась сторінка «Свідчення». Там будуть зібрані історії очевидців Голодомору 1932–1933 років та масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.
«Історія кожної людини — унікальна, та всі вони розповідають правду про найбільші злочини совєтської влади» — підкреслюють в музеї.
Кожен користувач ресурсу може відшукати свідчення за місцем, часом, прізвищем або хештегом.
Онлайн-ресурс містить відео- та аудіосвідчення, фото та оцифровані текстові спогади про Голодомор-геноцид і масові штучні голоди 1921-1923 та 1946-1947 рр. Вони упорядковані тематично та за адміністративно-територіальним принципом.
Нині найбільш наповненим є розділ «Голодомор-геноцид 1932-1933 років». В його основі матеріали, зібрані співробітниками Музею Голодомору в рамках проєкту «Усна історія Голодомору». Під час реалізації проєкту були записані аудіо- та відеосвідчення очевидців Голодомору з різних областей України.
На сайті також є свідчення із фондів музею, зібрані та передані до музею краєзнавцями, студентами, школярами, установами та організаціями.
Над підготовкою матеріалів для наповнення онлайн-ресурсу працювала не лише команда музею, а й волонтери.
Підписники сторінки Музею Голодомору, студенти Української академії лідерства, а також Українська Волонтерська Служба підтримали проєкт, допомагаючи оцифровувати свідчення. Робота над проєктом триває. Кожен може долучитися до подальшої роботи, написавши на пошту memoholodpress@gmail.com.
Сьогодні сторінка «Свідчення» містить 250 історій. Щомісяця ресурс наповнюватиметься новими спогадами свідків і новими позначками на карті України. Щоб долучитися до наповнення сторінки, українці можуть передати до музею родинні історії, фото або контакти свідків Голодомору та масових штучних голодів.
Джерело: Історична правда