У 28-му «BookForum» візьмуть участь поети Західної Європи

521

Цього року Львівський міжнародний «BookForum» запросив до участі чотирьох поетів із Західної Європи – Швеції, Великобританії, Словаччини й Австрії.

Про це інформує «Український погляд».

Ідеться про таких поетів і поеток: Йоланда Аврора Бом Рамірес, що руйнує стереотипи ідеалів та гендерних ролей (Швеція); Адам Горовітц, чиї вірші критики називають тактичними та тактильними (Велика Британія); Аґда Баві Пайн, чий роман ліг в основу одного з найпопулярніших фільмів Словаччини (Словаччина); Та Рената Айхінґер, яка помічає кожну деталь, що перетворює її вірші на справжній театр (Австрія).

Запрошення іноземних майстрів слова вможливилося завдяки підтримці багаторічного партнера «BookForum» – європейської поетичної платформи «Versopolis».

Йоланда Аврора Бом Рамірес

Йоланда Аврора Бом Рамірес – шведська поетка й перекладачка. Вона виросла у Стокгольмі, але має чилійське коріння. Пише шведською, англійською та іспанською. Та головна її мова — мова маніфестації свободи, трансгуманізму, права бути собою.

Перша книжка Йоланди Аврори вийшла у 2018 році. Поетична збірка з назвою «ІКОНА» миттєво сподобалася читачам: вона про руйнування стереотипних ідеалів, гендерних ролей і колабораціонізму. Також успіх принесли перфоманси зі сценічною поезією. Йоланда Аврора презентувала два авторських шоу: шведською «ІДОЛ» та англійською «… і транслюди з Меркурія». Обидва виступи — віртуальні подорожі до альтернативних утопій, де можна бути будь-ким і немає місця вигаданим ідеалам.

Адам Горовітц

Адам Горовітц – британський журналіст, поет і редактор. Народився в Лондоні у сім’ї поетів: Михайла та Френсіс Горовітц. Про себе Адам жартує, що від народження в його крові були вірш, тож писати він почав ще в дитинстві. А рішення точно залишитися у поезії прийняв у 12 років, коли померла мама.

Поет видав три памфлети: «Наступного року в Єрусалимі» (2004), «Велике ненавчання» (2009) та «В очікуванні полум’я» (2014). А перша повна збірка віршів «Поворот» вийшла друком у 2011 році. Тематика Адамових віршів — життєві втрати, кохання, радість, горе, прийняття, спогади, сум. І попри безліч описів дитинства, у них немає ностальгії. Критики називають його вірші тактичними й тактильними: такими, що зворушують кожного читача.

Аґда Баві Пайн

Аґда Баві Пайн – словацький поет, сценарист і фронтмен забороненого музичного гурту «Liter Gena».

Дебютну книжку віршів Аґда «Кістка і шкіра» (2002) назвали сатанинською. Проте, виданий у 2006 р. кривавий гангстерський роман «Кінець світу» читачі сприйняли із задоволенням; його відзначено почесними преміями. Художній фільм «Бабине літо», знятий за сюжетом роману, став третім за відвідуваністю у Словаччині 2013 року.

На цьому суперечності Аґди не закінчуються. Автор їх сам вплітає у свої твори й демонструє абсолютно інше бачення світу. Наприклад, у ранніх творах, щоби подолати темні сили, він докорінно руйнує основні людські цінності. Зі специфічним гумором та іронією радикально висловлюється, проводить асоціації з релігією, жартує на тему смерті та показує людські ідеали через оптику вульгарності.

Рената Айхінґер

Рената Айхінґер – австрійська поетка, письменниця, режисерка. Окрім літератури, Рената також займається театром. Цей досвід вона використовує, щоби додавати своїм віршам якомога більше деталей та конкретики, що допомагають розкрити сенс.

Рената як режисерка дуже гарна спостерігачка. Вона відзначає найменші жести, зазирає у шпарини, знаходить найпотаємніше. Тому Ренаті так добре вдається писати про людей та соціальні зв’язки між ними. Поетка жонглює словами, як кажуть критики, і дуже любить крапки. Якщо для підсилення сприйняття треба поставити крапку посеред слова, Рената її поставить.

Нагадаємо, 28-й «BookForum» відбудеться 15-19 вересня.

попередня статтяВ Україні почалося приймання документів на премію імені Віктора Косенка
наступна статтяУкраїнців нагородили в Азербайджані